iPhone için yeni müzik deneyimi: CanOpener

iPhone’un standartlarını yeterli bulmayanlar için App Store‘da yeteri kadar uygulama var aslında. İşte onlardan biri de iPhone’un standart ekolayzır(equalizer) ve müzik çalarını yeterli bulmayanlar için geliyor. CanOpener isimli uygulama ile iPhone müzik deneyiminizi biraz daha geliştirebilmeniz mümkün.

Artık eskisi gibi müzik çalar veya mp3 çalar taşımıyoruz. Akıllı telefonların sahip oldukları görüntü ve ses işleme teknolojilerinin çok iyi seviyelere erişmesiyle, müzik ve video için ekstra cihazlara gereksinim azaldı. Hal böyle iken akıllı telefonlar ve uygulama sektöründe de müzik alanı açılmış oldu. Burası için birçok uygulama türedi. Birçoğu da gerçekten ihtiyaçlara binaen düzenlenmiş, tam da yerinde uygulamalar.

Özellikle kulaklıkla dinlenen müzikte ekolayzır büyük önem taşıyor. Birçok detay bu sistemle daha anlaşılır hale getirilebiliyor. Hal böyle olunca iPhone’un standart müzik yazılımından sıkılanlar veya yetersiz bulanlar için güzel bir uygulama olduğunu belirtmede fayda var.

canopener

CanOpener uygulaması Good Hertz firmasının iPhone ve iPod Touch için geliştirilmiş bir ürünü. Birçok ses formatını başarıyla çalabilen uygulama FLAC ses formatını da destekliyor. FLAC müziğe düşkün olanların çok sevdiği bir formattır. Çok da tercih edilen bir format. Ancak her müzik uygulamasının özellikle de standart uygulamaların desteklemediğini söylesek abartmış olmayız.

Uygulama sayesinde dinlediğiniz müziği çok farklı boyutlara taşıyabilirsiniz. Adeta tüm enstrümanları ayrı ayrı kafanızda dans ettirebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama kullandığınız kulaklığa kadar kendisi tanıyıp ona göre bir ayar yapabiliyor. Bu sayede müziğinizi elinizdeki olanaklara göre en iyi seviyede dinleme fırsatı elde etmiş oluyorsunuz. Bu otomatik ekolayzır ayarları şimdilik Apple EarPod, Sennheiser, Beats Audio ve AKG kulaklıklarında destekleniyor. Bunlar da zaten müzikseverlerin en çok tercih ettiği markalar. Ancak olası güncellemelerle daha da fazla marka eklenebilir.

Standart 4 bant bir ekolayzır sistemi sunulan uygulamada Bass ve Bump otomatik ayarlarını seçebildiğiniz gibi, Brighter seçeneği ile daha temiz bir sese de kavuşabilmeniz mümkün. Çeşitli seçeneklerin otomatik olarak sunulduğu gibi tabiki manuel ayarlar da yapabilirsiniz.

Genel olarak çok iyi bir müzik uygulaması. Hele ki standart iPhone müzik çalarından daha üst seviyede bir kullanım imkanı söz konusuyken.

Maalesf bu uygulama ücretli. 8,99 TL fiyatıyla aslında kazanacaklarınızı göz önüne alırsak çok da pahalı değil. Hatta profesyonel müzik dinleyiciler için hiç de pahalı değil. BURADAN indirip kullanabilir ve fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Size: 9.0 MB
Language: English
Developer: Good Hertz LLC

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir