iPhone için BBM, App Store onay sürecinde

BlackBerry Messenger (BBM) birkaç ay önce Android ve Apple cihazları için göz kırpmıştı. Şimdi bu gelişmeler tamamlandı ve BlackBerry’nin mesajlaşma uygulaması BBM AppStore’da yerini almaya çok yakın. Uygulama mağazaya yüklendi ancak henüz yayınlanmadı. Onay sürecinde olduğu için bekliyor. Onay verilirse hemen indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mesajlaşma uygulamaları arasında süpriz bir şekilde popülerleşen BBM, Android ve iOS kullanıcıları için de başarı sağlamayı hedefliyor. Birçok mesajlaşma uygulamasının kullanıldığı günümüzde bakalım BBM başarı sağlayabilecek mi? Uygulamanın App Store‘a yüklendiği haberini Alex Kinsella‘nın (BlackBerry kıdemli hesap müdürü) Twitter hesabında yaptığı açıklamada öğrenildi. Hatta uygulamanın AppStore’da onay sürecine gireli 2 hafta olduğunu da belirtiyor. Sanıyorum BBM’i iPhone’larda görmeye çok yakınız. Aslına bakarsanız bir uygulamanın ortalama onay süresi 4 gün. Apple’ın uygulamayı onaylamakta neden geciktiğini henüz bilmiyoruz. Sanıyorum büyük bir uygulama olabileceği ve birçok kişi kullanacağı için deneme felan yapıyorlardır. Bu da benim konuya iyimser yaklaşımım olsun. 😉

BlackBerry messenger BBM

BBM uygulaması iOS’dan önce Android için duyrulmuştu. BlackBerry CEO’su Thorsten Heins, BlackBerry World etkinliğinde kullanıcılara duyurmuştu. Fakat Eylül ayına geldik hala bir yol alınabilmiş değil ki mağazalarda görünemediler. Sanıyorum ortada bir sorun varsa bile yakın zamanda çözülecek ve kullanıcıların beğenisine sunulacaktır.

Sizce BBM ortalıkta dolaşan bu kadar mesajlaşma uygulaması varken başarılı olabilecek mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir