iPhone 6’nın Foxconn detayları sızdırıldı

Bir Fransız sitesi olan iGen bugün Foxconn‘dan bazı görüntüler yayınlamayı başardı. Elbette bu yayınlanan raporlar bize iPhone 6 modeli hakkında bazı net bilgileri de sunuyor. Ayrıca şematik görüntüleri daha önce de birkaç yerde sızdırılmış şekilde görmüş olmamız bu haberin doğrulunu destekler nitelikte. Peki, bize bu görseller neyi anlattı?

Şayet sızdırılan görüntüler asıl görüntülerse ve prototip için çizilen görüntüler değilse 4.7-inç ekran büyüklüğündeki iPhone kod adı ile N61‘in ölçüleri 138.14x97x6.9mm şeklinde görünüyor. Diğer bir prototip ise ikinci beklenen cihaz yani 5.5-inç’lik iPhone hakkında. N56 kod adı ile geçen cihaz 5.5-inç ekran büyüklüğüne sahip ve ayrıca onunda tam ölçüleri 158.07×77.79×7.1mm şeklinde yer alıyor.

foxconn

Diğer modellere göre iPhone 6’nın ayrılan özelliklerinden birisi de kamerası olacak. Normalde kasa içine gömük olarak kameralarını sunan Apple bu sefer kamerayı 0.77 mm ölçü ile 4.7 modelinde dışarıya doğru çıkartacak. Aynı şekilde 5.5-inç’lik modelde de bu şekilde bir kameranın dışa çıkımı durumu söz konusu fakat onun ölçüleri henüz net olarak belirginlik vermiyor. Muhtemelen o da en fazla 0.77 mm ölçüye sahip olacaktır.

Şimdilik görsellerden elde edilen veriler bu kadarına işaret ediyor, daha fazlası için ise Eylül ayında Apple’ın yapacağı resmi tanıtımı beklemek zorunda kalacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir