iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ne zaman çıkacak?

Bugün gerçekleştirilen etkinlikle beraber aylardır sadece internet sızıntıları ile tanımaya çalıştığımız birçok özellik hakkında oldukça detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmayı başarabildik. Fakat hepsi bu değil, bunların yanı sıra artık acabalar değil elimizde gerçekten resmi kaynakların vermiş olduğu bilgiler var. Hiç şüphesiz en çok merak edilen konulardan birisi yeni iPhone’ların ne zaman çıkış yapacağı ve kullanıcılarının ne zaman bu ürünleri satın alacağı konusu. Öncelikle ürünlerin diğer ülkelere göre Türkiye’ye gelmesinin biraz daha geç süreceğini altını çizmek gerekiyor.

iphone-6-plus

Hem iPhone 6 hem de iPhone 6 Plus dilendiği taktirde 12 Eylül tarihinden itibaren ön sipariş yolu ile satın alınabilecek. Eğer tam siparişi beklemeniz gerekiyorsa 17 Eylül tarihini beklemeniz gerekecek. Fakat ülkemize ulaşma tarihinin ne olacağı henüz belli değil. En geç 2014 yılının sonuna kadar iPhone 6 modellerinin her ikisi de ulusal olarak tüm dünyada bulunabilecek ve satın alınabilir olacak.

iPhone modelleri ile birlikte iOS 8 sürümünü kullanabilmemiz için de en erken 17 Eylül tarihini beklememiz gerekecek. Fakat muhtemelen 17 Eylül’de yaşanacak sunucu sorunları ve saat farkı nedeniyle güncellemeyi cihazlarımıza birkaç gün daha geç yüklemek zorunda kalabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir