iPhone 6 konsept çalışması iOSX Hybrid OS

iPhone 5 henüz haftalar öncesinde raflardaki yerini almış olsa da Apple‘ın bu sene içinde yeni nesil iPhone çalışmalarına çoktan başladığını biliyoruz. Bunu bilen bir diğer kesim de teknoloji tasarımcıları spekülasyonları da erkenden başlatmak adına iPhone 6 tasarımlarını birer birer gün yüzüne çıkarmaya başladılar.

Yazımızın devamında görebileceğiniz konsept çalışması bir de video ile süslenmiş gayet ciddi bir çalışma olarak dikkatimizi çekti. Eylül ayı gibi piyasada olmasını beklediğimiz iPhone 6 (iPhone 5S‘te olabilir) bunun gibi bir tasarımla geleceğini hiç düşünmesekte çalışmanın gayet güzel lması blogumuza konuk olarak gelmesi için yeterli oldu.

iPhone 6

Model cihaz son derece ince diyebileceğimiz bir yapıda tasarlanmış uzun boylu, minimalist bir aluminyum gövdeye sahip olduğunu görüyoruz. Minimalist olduğu öne çıkarılan ince konsept cihazın verimli görünmesine de engel olmamış.

Daha büyük bir ekran görünümüne sahip olduğunu gördüğümüz ürün, sanatçının gözünden iOS’un da bir takım değişikliklere uğramasına yol açmış. Gerçi bu iOS’tan çok iOSX olarak nitelenecek bir işletim sistemi tasarımı olmuş diyebiliriz. Tıpkı OS X‘te olduğu gibi daha büyük simgeler, benzer dock sistemi ile adeta OS X ile iOS’un bileşiminden oluşmuş.

Aslında tümleşik bir işletim sistemi kulağa hayli hoş geliyor, bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Ubuntu mobilin tanıtılması ile beraber cihazların entegrasyonu ve uygulama paylaşımı gibi kolaylıkla düşünüldüğünde gelecekte mobil işletim sistemlerinin masaüstü ve taşınabilir sistemleri ile aynı olabileceği beklenebilir.

iOS 7 ile beraber geleceğini düşündüğümüz iPhone 6 tasarımcının gözü ile aşağıdaki video’dna daha yakından tanıyabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir