iPhone 6 Klonlarının gülünç özellikleri ve inceleme detayları

Henüz hala resmi olarak Apple’ın iPhone 6’sı duyurulmadı fakat Çinli ve diğer ülkelerin klon üreticileri bu konuda ellerini Apple’dan daha hızlı tuttular. iPhone 6’nın yüzüstüne çıkan görsellerinden de faydalanarak “Wico6” gibi iPhone 6 cihazının 4.7 inç versiyonunun klonunu yapmaya başladılar.  Elbette söz konusu olan marka Apple olunca artık ürünün çıkmadan ve hatta tanıtılmadan dahi klonlarının çıkması bile nedense insanlara alışılageldik bir senaryo gibi gelebiliyor fakat çıkan ürünlerin kalitesi Apple ile karşılaştırdığımız da gerçekten sadece gülünç denebilir.

iphone-6

Her ne kadar görünüş olarak iPhone olsa da ve bir akıllı telefon kategorisinde yer alsa da telefon tek sim kart haznesine sahip fakat iOS işletim sistemini kullanmıyor. Zaten bu işletim sistemine sahip olmaması bu tür cihazların direkt olarak alınmaması sebepleri arasında zirvede önemli bir yer tutuyor. Tabii iOS işletim sistemini içerisinde barındırmıyor olmalarına rağmen tasarım dizaynı iOS 8 (ki henüz daha o da çıkmadı) ile benzerlik gösteriyor. Tabii ne kadar benzerlik olursa olsun tasarım bile size asla orijinalinin tadını veremiyor.

Cihaz 2.4GHz çift çekirdekli MediaTek işlemci kullanıyor 2 GB RAM ve 8 GB depolama hafızası ile birlikte geliyor. 960 X 540 ekran çözünürlüğü olmasına rağmen ekran kalitesi hiçte etkileyici değil. Fakat tabii neticede bunun sadece klon bir cihaz olduğunu unutmayın. Diğer detaylar ise Video’daki inceleme de yer alıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir