iPhone 6 Barometre Sensörü

iPhone 6 özellik ve donanım açısından tam anlamıyla açıklanmadan, sürekli olarak yeni dedikodu ve söylentiler yayılmaya devam ediyor. Bunların arasında iPhone 6 ile iPhone 5S kıyaslamaları, iPhone 6 kasa dizaynı hakkında yorumlar ve sunacağı yeni özellikler yer alıyor.

Son dönemde konuşulan Apple’ın yeni işletim sistemi İOS 8‘le yapılan yenilikler ve sunulan özelliklerden biri oldukça ilgi çekiyor. İşin hem donanım, hemde kod kısmında sunulan bu özellik, 9toMac haberine göre, rakım ölçen ve rakım takibi yapan bir uygulama. En çok doğa sporları ile ilgilenenlerin ve macera severlerin ilgisini çekecek olan, iPhone 6 üzerinde bulunan sensör sayesinde rakım ölçümü yapılabilecek.

iphone6-barometre-sensoru

iPhone 5S cihazların bu kodu desteklemeyeceği konuşulurken, kodun İOS 8 cihazlarda bulunacağı ancak sadece yeni piyasaya sunulacak olan yeni Apple cihazlarının destekleyen donanımlara sahip olabilecekleri bekleniyor.

iPhone 6 barometre sensörü sayesinde bir çok alanda kolaylık sağlayacak. Bu özellik yeni nesil Apple cihazların, daha farklı ve yenilikçi özelliklerine de öncülük edecek gibi gözüküyor. Apple barometre sensörünü ilk olarak iPhone 6 üzerinde sunacak ve ilerleyen dönemlerde, iPad ve iWatch gibi cihazlar üzerinde de bu sensörü sunması bekleniyor.

Gelecek dönemlerde piyasaya çıkacak tüm Apple cihazlarının bu teknolojiye sahip olabileceği konuşulurken, henüz sızıntı kaynağı belirgin olmayan bazı yeni özelliklerin de iPhone 6 ile tanıtılacağı gelen bilgiler arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir