iPhone 5S’te NFC teknolojisi ve IGZO ekran mı?

Apple’da yeni iPhone için üretimin bu ay başlayacağı haberleri artık çok belirgin hale gelmeye başlamışken iPhone 5S’e dair yeni görüntü ve özellikler de ortaya dökülmeye başladı. Tasarımda artık büyük değişiklikler beklenmiyor fakat bunun yerine yenilikler özellik olarak gelecek.

Çözünürlük olarak 1136×640 ve 4 inç büyüklüğünde IGZO ekran gelen bilgiler arasında. Resimde de bu biraz doğrulanıyor. Ekran üreticisinin kim olacağı henüz merak konusu. LG ve Sharp ilk etapta ismi anılan firmalar. Zaten Samsung ile yollarını ayırma telaşında olan Apple için geriye kalan alternatifler arasında ilk akla gelenler de bunlar.

iphone 5S

Bir de NFC özelliğinin ekleneceği konuşulanlar arasında. Parmak izi okuyucu ile güvenlik ve gizlilik amaçlarına bir yeni öğeyi daha kazandırmak istedikleri de kulağımıza gelen duyumlar arasında. Zaten parmak izi okuyucusu cihazın çok öncesinde gelen konsept tasarımların birinde mevcuttu. Apple bu konseptten etkilenip özellik olarak eklemeyi düşünmüş olabilir.

12 MP çift led flashlı bir kamera bizleri karşılayabilir. İşlemci olarak yine A6 işlemciyi kullanacağı ancak 4 çekirdek olacağı da kesinlik derecesinde konuşulanlardan. Pil olarak geniş bir alan düşünülüyor hakeza iPhone 5’in pil sorunu olduğunu artık birçoğumuz biliyoruz. Sanıyorum bu sorunu böyle bir şekilde çözmeyi tercih edecekler. 2 GB RAM ile daha hızlı bir kullanım sunacağı ve LTE kapasitesinin de artırılacağı ümit edilen şeylerden.

Tüm bu iddiaların ardı arkası bir müddet daha kesilmeyecek maalesef. Ta ki Eylül ayının ortalarında olması muhtemel tanıtıma kadar. Daha önceleri iPhone 5S’in eylül ortalarında tanıtımının yapılıp Eylül sonuna doğru satışına başlanabileceğini duyurmuştuk.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir