iPhone 5S bu yaz, farklı renk seçenekleri ile mi gelecek?

Teknoloji platformlarında hemen her gün en sık tartışılan konuların başında popüler markaların olası yeni ürünleri ve bu ürünlerin çıkış tarihlerine dair tartışmalar ağırlıklı olarak yer alıyor. Bu tartışmalardan en çok nasibini alan cihazların başında gelen iPhone için yeni söylentiler gelmeye devam ediyor. Aslında daha önce Rengarenk iPhone 5S’lere hazırlıklı olun! başlıklı konumuzda bu yönde bir haberi gündememize almış ve konu hakkındaki bilgileri sizlere paylaşmıştık.

Macotakara blogunun verdiği yeni habere göre Apple, Temmuz ayı gibi iPhone 5S‘i duyurmaya hazırlanıyor. Güvenilir kaynaklarına dayandırdığı haberinde Macotakara, Temmuz veya Ağustos ayı içinde Apple’ın iPhone 5S ile beraber bir de daha uygun bütçeli bir iPhone’un duyurulacağını bildiriyor.

iPhone-5S-Martin-uit-Utrecht-001

iPhone‘un daha hesaplı versiyonunun beş farklı renk ile, iPhone 5S’in ise üç farklı renk ile gelebileceği belirtilen haberde renkler konusunda ise herhangi bir açıklama yer almıyor. Ancak yeni iPod touch’ların renkleri ile uyumlu olabileceğini söylemek sanıyoruz doğru bir tespit olabilir. Anlaşılan o ki bu yaz Apple’ın iki yakışıklısını farklı renk seçenekleri ile tanıyacağız gibi görülüyor.

Macotakara blogu 7. nesil iPod nano ve 5. nesil iPod touch’ın duyuru zamanı konusunda geçmişte isabetli bir haber yapmış ancak Nisan ayı içinde bir iPad duyurusu olacağı konusunda ise yanılmıştı. Ancak genelde sağlam haberler verdiğini söyleyebileceğimiz blogun bu haberini de gelecek aylarda muhtemel sızıntılar ile de doğrulama imkanı bulabileceğiz.

Bunların dışında farklı kaynaklardan iPhone 5S cephesinden farklı haberler de gelmeye devam ediyor. Daha gelişmiş bir kamera, A7 işlemci, parmak izi algılayıcı gibi özelliklere de dikkat çekiliyor. Bu arada Topeka analisti Brian White’ın birden fazla ekran boyutlarında gelecek bir 5S görebileceğimizi söylediğini de belirtelim.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir