iPhone 5’in hatalı uyku düğmeleri için onarım programı

Kullanıcılardan gelen şikayetleri dikkate alan Apple, 2012 yılında satışa sunulan ve mart 2013’e kadar üretilen bazı iPhone 5 lerde kusur olabileceğini belirten bir basın açıklaması yayınladı.

iPhone 5 sahiblerinin en çok dert yandığı konuların başında gelen güç tuşu sıkıntısı ile kullanıcılar söz konusu butona tıklayamıyor, telefonlarını açıp kapatmakta zorluk çekiyolardi. Gelen aramaların sesini kısma dahil bazı alternatif görevleri de yerine getiren güç tuşu bozukluğuyla ilgili gelen şikayetlere kayıtsız kalmayan Apple ise yeni bir değişim programı başlattı.

iPhone 5

2 Mayıs 2014 tarihinden itibaren bu program çerçevesinde güç tuşuyla sıkıntı yaşayan kullanıcıların iPhone 5‘lerini en yakın Apple merkezine getirmesi isteniyor.

Kulislerde Apple’ın iPhone 5 kullanıcıları cezbetmek ve telefonlarını iPhone 5c/5s‘e yükseltmelerine ikna etmek için bu programı başlatacağı konuşulmaya başlanmış bile. Aslında gizli bir satış politikası gibi duran bu değişim programı ülkemiz insanının cep telefonlarına olan ilgisi ve yıllık kişi başı telefon degiştirme oranında Türkiye’nin ilk sıralarda yer aldığı düşünülürse Apple ülkemizde satış oranlarını dahada artıracak gibi duruyor.

bir hatirlatma : Apple’ın bu programına girişmeden önce iPhone’unuzun yedeğini almanızı ve Ayarlar>Genel bölümü altında “Sıfırla” seçeneğiyle tüm içeriklerinizi silerek cihazınızı Apple merkezine götürmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir