iPhone 5’in görünümünden sıkılanlara Windows Phone 8 teması

Kim bir iPhone 5‘e, dolayısı ile iOS’a sahipse kalkıp onu Windows Phone 8 görünümüne sokmak istesin ki? diye sorabilirsiniz fakat en azından arkadaşlarınızı şaşırtmak, onlara bir sürpriz yapmak yahut farklı bir görünümde iPhone 5‘im olsun diyenler yazının bundan sonrasını okuyabilirler. Tabi istemeyenler de yine yazının devamındaki video’ya bakıp ne söylemek istediğimizi anlayabilirler.

Öncelikle bu yazımızda iPhone 5’inizi (merak etmeyin iPhone 4ve 4s için olanına sonunda iphone 5 yazmadan ulaşabilirsiniz) Windows Phone 8 formuna getirmeden önce yapmamız gereken bir iki işlem olacak. Sizlere kısaca bunlardan bahsederek hatasız ve sorunsuz bir şekilde işlemleri nasıl yapacağımızı anlatmaya çalışalım. Öncelikle jailbreak yapılmış bir iPhone 5 sahibi olmanız gerektiğini belirterek anlatımın ilk adımını atmış olalım.

windows-phone-8-iphone5

Bundan sonrasında ise yapmamız gereken Cydia‘a da ücretsiz olarak indirebileceğiniz tema yönetim aracı olan DreamBoard isimli uygulamayı yüklemeniz. Ardından ücretli olan iWphone8 iPhone 5 isimli temayı atın almanız gerekiyor. Durun hemen kızmayın, eğer bu yazımız içinde verdiğimiz üç tane repoyu yüklemişseniz o zaman ücretsiz olarakta bu temaya sahip olabilirsiniz.

Tabi crackli temayı denemek için kuruyor ve deneyip memnun kaldıktan sonra sadece 1.50$ ödeyerek hem üreticisine teşekkür etmiş hem de zamanla güncellenerek gelişecek bir temaya sahip olmuş olabilirsiniz. Şimdi dilerseniz Cydia’dan iWphone8 iPhone 5 temasını nasıl kuracağımızı anlatmaya çalışalım;

iWphone8 iPhone 5 araması ile ulaştığınız temayı her zamanki cydia uygulamalarını yüklediğiniz gibi yükleyeceksiniz. Eğer cihazınızda DreamBoard isimli tema yönetimini sağlayan uygulama yüklü değilse aynı yüklemede DreamBoard’un da kurulacağını, ayrıca kurmanız gerekmeyeceğini belirtelim.

Yükleme işlemi tamamlanınca iPhone 5 ekranında DreamBoard isimli uygulamaya tıklıyoruz ve açılan sayfada (üstteki resmin sağındaki alan) yüklediğimiz iWphone8 iPhone 5 temasını seçiyoruz. Hepsi bu kadar, artık cihazımızı aşağıdaki videoda göreceğiniz gibi Windows Phone 8 görünümlü olarak hem de arayüzündeki tüm butonları çalışır şekilde kullanabilirsiniz. Temanın bazı ince ayar gerektiren düzenlemeleri yok değil ancak bunlar çok detaylı olduklarından şimdilik konuyu bu kadar ile bağlıyoruz.

İlerleyen günlerde bu konunun devamında o ince ayarlar ile ilgili detaylara da erişebilirsiniz. Lütfen izlenimlerinizi yorum larak bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın. Sorularınızı da her zaman olduğu gibi soru cevap kısmından iletebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iPhone 5’in görünümünden sıkılanlara Windows Phone 8 teması” için 2 yorum

  • 16 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:46
    Permalink

    Ben dreamboardı kurdum sonra bi kaç tema indirdim ama sonra cihazın rami çok düştü be çok yavaşladı safari- facebook-ve oyunları açmıyordu

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir