iPhone 5 ve üzeri kullanıcılarının %10’u Apple Watch satın alacak

Morgan Stanley’nin tahminlerine göre iPhone veya daha üstü modellerden birine sahip olan kullanıcıların ortalama olarak %10’luk kesimi Apple Watch sahibi olmak isteyecekler. Bu da demek oluyor ki Apple Watch ilk çıkış yaptığında en azından 10 ile 30 Milyon arasında bir satış hacmine ulaşacak. Ayrıca Morgan Stanley şu konuya da dikkat çekiyor, Apple cihazının üzerinde biraz uğraşmak durumunda kalırsa kolaylıkla bu cihazı iPad kullanıcıları için de uyarlayıp satışa çıkartabilir. Bu da son nesil ve son nesle yakın birçok iPad kullanıcısının da ilgisinin yeni çıkacak olan ürüne odaklanmasına yardımcı olur.

apple-watch

 

Apple, ilk iPhone sahiplerine iPad cihazını sattığında ortalama olarak 5 Milyon adet satışı ilk aşamasında tamamlayabilmişti. Şimdi ise ortalama olarak 15 Milyon adeti tamamlayabiliyor. Bu da demek oluyor ki iPhone sahibi olan kullanıcıların ayrıca %14’ü birer iPad kullanıcısı haline geliyor.

Aynı şekilde Apple Watch için de benzeri bir hamlenin geleceği kuşkusuz görünüyor. Tabii, bu rakamların doğruluk payını ve Morgan’ın tahminlerinde ne kadar gerçekçi olduğunu görebilmemiz için 2015 yılının başında Apple Watch ürünlerinin kullanıcılara sunulmasını görmemiz ve ardından da satış raporlarının yayınlanması gerekecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir