iPhone 5 ile video çekerken aynı anda resim çekmek!

Kulağa biraz garip gelse de mutlaka gerekebileceği bir yer olduğunu düşünerek sizlere bu yeni Cydia Tweak‘ini de tanıtmamız gerektiğini düşündük.iPhone 5 veya 5. nesil iPod touch sahibiyseniz o halde ücretsiz olan Still Capture Enabler isimli uygulamayı jailbreak‘li cihazınıza ücretsiz olarak yükleyerek başlayabilirsiniz. Başlığımızda da belirttiğimiz gibi cihazınızın standart video uygulamasını kullanırken çekim esnasında ekranda belirecek olan kamera simgesine dokunarak aynı zamanda fotoğrafta çekebilirsiniz.

Still Capture Enabler uygulaması yüklendikten sonra ayarlar kısmında herhangi bir kısayola sahip olmaksızın, ayrıca bir ayarı da bulunmayan, kendini otomatik olarak video uygulamasına ekleyen bir eklentidir. Video kayıt esnasında kullanacağınız fotoğraf çekim özelliği videonuzun işleyişine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmadığını da belirtelim.

still-capture-1

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ilgili cihazlara sahipseniz ve cihazınız jailbreakli ise Cydia‘da uygulamayı arayabilir yahut bu sayfayı iPhone 5 veya 5. nesil iPod touch ile geziyorsanız bu bağlantıya tıklayarak direk olarak cydia’dan indirebilirsiniz.

still-capture-2

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir