iPhone 5 Haftayı 5 Milyon Satışla Kapadı

iPhone 5 Şu Ana Kadar Tam 5 Milyon Sattı

Apple’ın en hızlı satılan telefonu ünvanını elinde bulunduran iPhone 4S, iPhone 5 ile ilk rekoru ilk 24 saatte 2 Milyon cihaz satarak kırmıştı. Bugün gelen rapora göre hafta sonu itibari ile cihazın satışa çıktığı günden bu yana (hafta sonu itibariyle) 5 Milyon iPhone 5 satıldığı duyuruldu. Şimdiye kadar görülmüş en yüksek taleple karşı karşıya olan Apple’dan açıklama geldi. Tim Cook’un “herkesten sabırlı olmaları, ellerindeki stoğun bittiği ancak ön siparişlerin devam ettiği ve teslim tarihlerinin online sipariş alanında görüleceği” şeklinde açıklamasına yer verildi.

iPhone meraklılarını bir an önce iPhone 5‘lere sahip olma isteği yoğun talep edilince Apple destek kanalları da sürekli teslimat konusundaki sorularla adeta kilitlenmiş durumda.

Bilineceği üzere iPhone 5 şu anda ABD, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Singapur ve İngiltere de satışa sunulmuş durumda. Fakat Apple’ın planına göre cuma gününe kadar 22 ülkede daha satışa sunulacak olan iPhone 5 Eylül ayı sonunda büyük bir rekora imza atmaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Ayrıca şirketten yapılan açıklamaya göre şu ana kadar 100 Milyon’dan fazla cihaz iOS 6 güncellemesini yapmış durumda. sadece 5 gün geçtiği düşünülürse rakamın büyüklüğü daha net anlaşılabilir diye düşünüyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir