iPhone 5 Fırsat Avcıları Piyasada

Her yeni ürün gibi iPhone 5‘in de henüz Türkiye’de satışa sunulmamış olması fırsat avcılarının adeta iştahını kabartıyor. Bir çok online satış ve farklı platformda denk geldiğimiz iPhone 5‘in 16GB’lık modeli 3000 ile 3200 TL arası satışa sunulmuş. “Parası olan alır kardeşim” den ziyade ürünün maliyeti ve tüm dünyada satış fiyatı ortadayken bölesi fiyatlar ile cihazı satın almak iki şeyle ifade edilebilir.

iPhone 5 Türkiye fiyatları

“Görgüsüzlük yahut uyanıkların ekmeğine yağ sürmek” Bunun alım gücü ile lakası yok, ürünün değerinden kat kat fazlasını ödemek böylesi fiyattan ürün satanların cesaretlerini arttırmaktan başka da bir işe yaramaz. Bir kaç ay beklemek istemeyenler Avrupa ülkelerindeki tanıdıklarına edecekleri rica ile bu fiyatlara belki 3 tane iPhone 5 alabilirler.

Kontratlı olarak 16/32 ce 64GB modeller 199$, 299$, 399$ fiyattan satılan bu cihazların maliyetini de hesap etmek için hesap uzmanı olmak gerekmiyor. Ayrıca sim kilitsiz olan modelleri Amerika ve Avrupa’da 679 Euro karşılığı satılıyor. Hal böyle olunca 3000 – 3200 TL ödemenin varın adını siz koyun.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir