iPhone 5 ekranı üç dakikada nasıl değiştirilir?

Olası bir kaza sonucu iPhone 5‘inizin ekranına zarar gelmesi ve bu zararın sonunda ekranın değiştirilmesi gerekebilir. Hal böyleyken profesyonel bir destek almakta tabiki fayda vardır ancak yazımızın devamındaki video’yu izleyerek bu işlemin ne kadar kolay yapıldığını görünce kendi işinizi kendiniz görmek isteyebilirsiniz. Üstelik iPhone 5 ekran değişimi iPhone 4 ve 4S modellerinden çok daha basit bir şekilde yapılabiliyor.

Önceki iki model de arka taraftan öne doğru sökülüyordu, bu da ekran değişiminde 14-15 (tam olarak kaç tane olduğunu unuttum) vidanın sökülmesi demekti. Ancak iPhone 5‘ler tıpkı iPhone 3GS gibi önden geriye doğru sökülerek olası ekran değişimini daha da kolaylaştırıyor. Buna ek olarak batarya değişimi de aynı şekilde sadece ön paneli sökmeniz ile beraber mümkün oluyor.

iphone 5 ekran degisimi

Aşağıdaki video’yu izledikten sonra işlemin son derece basit ve gerekli bir kaç aletle kolaylıkla yapıldığını gösteriyor. iPhone’lar pentalobe adlı özel vidalar içerdiğinden bunu ancak özel bir tornavida ile sökmeniz vidalara zarar vermemek için önemli. Gerçi düz küçük saatçi tornavidası da bu işi görüyor (şahsen ben böyle söküyorum) Ancak yine de bir çok alışveriş sitesinden 5-10 TL arası bu tornavida’dan bulmak mümkün.

Sökmeyi kolaylaştırıcı bir de küçük vantuz bulundurmanız tavsiye edilir ki alttaki vidaları söktükten sonra ekranı kolaylıkla kaldırmanızı sağlar. Neyse lafı fazla uzatmadan sizi video ile baş başa bırakalım.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iPhone 5 ekranı üç dakikada nasıl değiştirilir?” için bir yorum

  • 18 Kasım 2014 tarihinde, saat 22:04
    Permalink

    Bu işlem çok dikkatli yapılmadığı taktirde telefona ciddi zarar verebilir. Mobilclinix bu süreçte telefonunuza zarar germemesi için özenle değişimi gerçekleştirir.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir