iPhone 5 AT&T Unlock Sadece 45$

Türkiyede astronomik fiyatlara satılan iPhone 5‘ler bilineceği üzere Amerika’da sözleşmeli olarak 199$ gibi fiyatlara alınabiliyor. Ancak AT&T sim kilitli iPhone 5‘leri bu fiyattan alabilmek için ülkeye ait vergi kimlik ve sözleşme yapılabilmesi gerekiyor, tabi bu şekilde sadece AT&T sim kartı ile çalışıyor.

Ancak factory unlock servisleri bu konuda boş durmuyor, özellikle iunloc.kr bu işlem için sadece 45$ talep ediyor. Yani Amerika’dan AT&T sözleşmeli iPhone 5 alabilenler 45$ karşılığında cihazları unlock yaparak istediği kart ile kullanabiliyor. Toplamda 244$ karşılığında sim kilitsiz bir iPhone 5’e sahip olabiliyorsunuz.

Eğer Amerika’da yaşayan bir tanıdığınız varsa veya zaten Amerka’da bulunuyorsanız bu servisteki hizmetten belirtilen bedeli ödemek kaydı ile sim kilitsiz bir iPhone 5’iniz olabilir. Yine aynı site diğer iPhone cihazlarınıda modeline göre gayet hesaplı bir şekilde açıyor ama bu hizmet sadece AT&T cihazlar için geçerli diğer ülke ve şebekeler için değil.

İnsanın bu gibi durumlarda Amerika’da yaşayası geliyor…

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iPhone 5 AT&T Unlock Sadece 45$” için 17 yorum

 • 04 Ağustos 2014 tarihinde, saat 07:13
  Permalink

  ben suan Amerikadayim ve Turkiyeden yanimda getirdigim iphone 5 burda lock olarak gosteriyor iztedigim sim kartini kullanamiyorum. bu durumda ne yapmam gerekiyor, tel unlock yapmak istiyorum, yerdimci olabilirseniz cok sevinirim . simdiden cok tesekkur ederim

  Yanıtla
 • 09 Aralık 2012 tarihinde, saat 17:19
  Permalink

  Bir cihaz unlock yapıldığında ülke ve sim kart seçmez zaten, her yere ve her sime açık olur. Eğer arkadaşınıza rica ederseniz daha garanti olur. Ayrıca Türkiye’de de bu unlock işini yapanlar var.

  Yanıtla
 • 09 Aralık 2012 tarihinde, saat 17:13
  Permalink

  Bu bahsettığiniz siteden ben Türkiye’den yaptırabilirmiyim.
  http://iunloc.kr/iphone5
  Amerika’da bulunarak yapılıyor sandım.yanlış mı anlamıştım.birde sitede 3 farklı şekilde yapılıyor görünüyor. Hangisini seçmeli.
  Son olarak Amerika’daki arkadaşıma söylesem at&t sen unlock yaptırabilir mi?. Veya hangisi daha kesin çözüm olur.site mi arkadaşım yapabiliyorsa onun yapması mı

  Yanıtla
 • 09 Aralık 2012 tarihinde, saat 16:02
  Permalink

  Öncelikle hayırlı olsun. Şimdi cihazınız sim kilitli olduğu açık, yoksa iTunes’a bağladığınızda geçerli bir sim takın demezdi. Pasaport kaydını yaptırdınız mı bir de vergisinin ödenmesi lazım. Sim kilitsiz bile olsa bunlar yapılmalı ama cihaz sim kilitli bu durumda unlock yapan yani sim kilidini kaldıran sitelerden bu işlemi yaptırmanız lazım.

  Eğer iTunes geçersiz sim demiyorsa cihaz sim kilitli değildir.

  Yanıtla
 • 09 Aralık 2012 tarihinde, saat 15:59
  Permalink

  Selam.ben amerikadaki arkadaşıma 32gb lık iPhone 5 aldırdım.at&t sen faturalı 808 $ a maal oldu. Faturası ile gönderdi. Ben kendi sim kartımı taktığımda tanımadı. Telefon ile gelen sim kartı takınacak itones a bağlandım ama kendi sim kartım ile bağlanamadım. Sim kilitlimi oluyor o kadar para vermeme rağmen . Eğer öyleyse nasıl açılır bu kilit.selamlar

  Yanıtla
 • 17 Kasım 2012 tarihinde, saat 09:44
  Permalink

  Cihaz sim kilitli ve siz actirmak icin islem yaptiysaniz size de acildigina dair eposta gelmisse o zaman restore edeceksiniz

  Yanıtla
 • 17 Kasım 2012 tarihinde, saat 06:36
  Permalink

  selam ben iphone 5 full ücretiyle aldım fakat itunesa bağlamama rağmen unlock olmadı nasıl yapılıyor? öncelikle restore mi etmem gerekir?

  Yanıtla
 • 03 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:18
  Permalink

  Bilgilendirme ve alakanız için teşekkürler, faydalı olacaktır…

  Yanıtla
 • 03 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:16
  Permalink

  Bu işte muazzam üç kağıt , dolandırıcılık dönüyor. Apple Store’dan sübvansiyonsuz fiyat üzerinden satın alınan AT&T’ye kilitli iPhone 5’lerin, aktivasyon yapılmadıysa yalnızca itunes restore ile; aktivasyon yapıldıysa, sadece itunes’a bağlanmakla kendiliğinden factory unlocked haline geldiğini, yani sim kilidinin kalktığını yakın zamana dek kimse bilmiyordu. Şu anda bile çok az kişi biliyor. Apple Store’larda da bu bilgi verilmiyor. Hatta Apple Store’da bu kilidi açmanın bir yolu olmadığı bilgisi veriliyor. Para karşılığı AT&T factory unlock kodu gönderdiğini iddia edenler bu bilgisizlikten yararlanıyor. Aynı sebeple, aynı üçkağıtçılar Sprint’e tahsisli iphone 5’ler için aynı “hizmeti” sunmuyorlar.

  Yanıtla
 • 03 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:09
  Permalink

  Amerika’da iphone 5 henüz resmen unlocked yani sim kilitsiz olarak satılmıyor. Şu an itibariyle yalnızca AT&T , Sprint veya Verizon operatörlerine kilitli versiyonları satışta. Unlocked telefonların ne zaman satışa sunulacağına dair resmi ya da gayri resmi bir açıklama da bulunmuyor.

  Bununla birlikte, sübvansiyonsuz , sözleşmesiz olarak tam bedelini ödeyerek aldığınız AT&T sim kilitli bir iPhone 5 itunes ‘a bağlanmasıyla sim kiliti açılıyor. Öte yandan Verizon operatörü sim kart sistemiyle çalışmadığı halde, Verizon’a tahsisli Iphone 5’lerde sim kart slotu bulunuyor. Bunların da sim kartla kullanımında hiçbir engel yok. Yani diğer operatörlere ait sim kartlarla kullanımı önünde bir engel yok. Ancak, Sprint’e tahsisli iphone 5’lerden uzak durunuz. Bunlardaki sim kilidini kaldırmanın hiçbir yolu yok. Full bedeli ödenerek alınmış olsalar dahi, itunes a bağlandığında sim kilidi açılmıyor. Başka operatöre ait sim kart ile kullanılmaları mümkün değil.

  Kısaca, TR’de kullanmak için Amerika’dan iphone alacak iseniz, full bedelini ödemeniz şartıyla AT&T yahut verizon operatörlerine tahsisli modelleri almalısınız.

  Yanıtla
 • 03 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:05
  Permalink

  Verilen site güvenilir ve bir çok ciddi ios destek sitesinin verdiği sitedir ayrıca allgsmunlock.com sitesi ki bu en çok bilinenedir onlar da daha aşağı fiyata yapıyorlar.

  Yanıtla
 • 03 Kasım 2012 tarihinde, saat 17:01
  Permalink

  Yanlış bilgi. Sübvansiyonlu fiyatı üzerinden alınan AT&T sözleşmeli bir Iphone 5’i AT&T dışında hiçkimse unlock edemez.

  Ancak Tam bedeli ödenerek (650 USD) sözleşmesiz olarak satın alınan AT&T sim kilitli iPhone 5’lerin kilitleri, itunes’a bağlanır bağlanmaz ortadan kalkıyor. Yani telefon factory unlock hale geliyor. Kimseye para kaptırmayın…

  Yanıtla
 • 26 Ekim 2012 tarihinde, saat 00:13
  Permalink

  Site bir çok kaynakta geçiyor doğal olarak sqğlam diyebiliyoruz bir de sağlamlığı zaten tastikli olan allgsmunlock.com sitesine fiyat bakabilirsiniz

  Yanıtla
 • 25 Ekim 2012 tarihinde, saat 14:09
  Permalink

  selamunaleyküm,
  yöntemi kullanmış olan var mı acaba? garantili midir yoksa patlamayalım çok makul bir fiyata en iyisi alınır.

  Yanıtla
 • 19 Ekim 2012 tarihinde, saat 13:06
  Permalink

  Aleykumselam, zaten konu Amerikadan alınan cihazlar için gerekli açıklama konuda bulunuyor

  Yanıtla
 • 19 Ekim 2012 tarihinde, saat 12:31
  Permalink

  SLMN ALYKM YÖNETİCİ KARDEŞİM.BEN BİRŞEY MERAK ETTİM DE…İPHONE 5 ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM DA BİLDİĞİNİZ GİBİ BURADA ÇOK PAHALI.AMERİKADAN ALIP ORADA UNLOCK YAPTIRDIKTAN SONRA BURADA KULLANABİLİRMİYİZ ACABA?…

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir