iPhone 5 Almak İsteyenler Geceden Kuyruğa Girdi

Genellikle Apple ürünlerinin ilk satışlarında özellikle Amerika’da Apple Store önlerindeki uzun kuyrukları görmeye alıştık. Amaç iPhone veya iPad‘lere ilk sahip olanlardan olmak ve bu şekilde sanıyoruz kendini ayrıcalıklı hissetmek. Bugün Türkiye’de GSM operatörleri tarafından resmen satışa sunulan iPhone 5 için de dün geceden bu yana hayli hareketli saatler geçirildi.

iPhone 5’lerine en hızlı biçimde sahip olmak isteyen meraklılar Bağdat caddesinde 4 saat, soğuğa aldırış etmeden sırada beklediler. Gece 00.00 saati itibari ile resmen satışa sunulan iPhone 5‘ler için Turkcell satış noktasında yoğunluk gece boyunca artarak sürdü.

iPhone 5 Turkcell

Soğukta 4 saat bekleyen vatandaşlar, iPhone kullanıcısı olduklarını, fiyatta bir indirim olmasa da yine de peşin fiyatının  cazip olduğunu dile getirdiler.

bagdat-2

Mağazaya ilk giren müşteriler ise Apple Store’un artık gelenekselleşen uygulaması olan alkışlarla karşılanınca yurdu muz insanı ilk defa bu uygulamayı gördüklerinden hayli şaşırdılar. İlk satışı da Turkcell genel müdürünün yaptığı özel günde iPhone 5 meraklıları ile buluştu.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir