iPhone 5 Alırken Sarı Işık Sorununa Dikkat!

Özellikle Türkiye’ye giren çok fazla iPhone 4 ve iPhone 4S’te gözlemlediğimiz sarı ışık sorunu iPhone 5 için de mevcut durumda. Aslında tek olarak cihaza bakıldığında farkedilemeyen bu durum yanına bir başka cihazı koyduğunuzda bariz bir şekilde ve çok da sırıtarak kendini farkettiriyor.  Bu nedenle iPhone 5 alacaklar en azından bir kaç başka iPhone (mümkünse 4/4S) cihazı yan yana koyup iPhone 5‘in ekranında herhangi bir farklılık olup olmadığına bakmalılar.

iPhone 5 Ekranı Neden Sarı

iPhone gibi cihazlarla o kadar haşır neşir olmamıza rağmen tek olarak sorunlu cihaza baktığımızda dahi anlayamıyor ancak yanına bir başka sorunsuz cihazı koyduğumuzda farkın da ne kadar büyük olduğunu farkedince şaşırıyorduk. Bir tanesinde net bir beyazlık (florasan gibi) bir diğerinde ise sarımtırak bir ışık insanı hayli rahatsız ediyor.

Bu nedenle yeni cihaz alacaklar bu konuda dikkatli olurlarsa tevafuk eseri bir gün bir başka cihazla yan yana koyduğunuzda ne kadar büyük fark olduğunu görüp sizler de şaşırmayın. Yukarıda bu şekilde alınmış bir iPhone 5 ekranını görüyorsunuz ancak yakından bakınca bu fark çok daha fazla belirgindir. Bunun sebebi iPhone’un farklı fabrikalarda üretiliyor olması gösterilebilir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir