iPhone 5 14 Aralıkta Türkiye’de Resmen Satışta

Apple‘ın bu sene üretiminde yeni kalite kontrol sıkıntıları, Foxconn çalışanlarının grevi vb. sebeplerle üretim ve stokta hayli sıkıntı yaşadığı iPhone 5 14 Aralık tarihinde Türkiye’deki 3 operatörün de farklı kampanyaları ile satışa sunulacak. Her yeni Apple ürününde olduğu gibi iPhone 5‘te bir hayli gecikmeli olarak Türkiye piyasasına GSM operatörleri aracılığı ile giriyor.

iPhone 5 Avrupa ve Amerika’da çok daha önce satışa sunulmasına rağmen bu sene yaşanan üretimdeki sıkıntılar nedeniyle Türkiye için de aslında fazla geç kalmış bir ürün olarak değerlendirilmiyor. Turkcell, Avea ve Vodafone’un sitelerinde 14 Aralık’a verdikleri tarih dışında fiyat ve kampanya detayları yer almıyor.

Avea iPhone 5 Kampanyası

Muhtemelen tüm operatörler fiyat bilgisi ve kampanya detaylarını 13 Aralık tarihine kadar hem aboneleri hem de websitesi üzerinden paylaşacak.

iPhone 5 için üç operatörün rekabeti kullanıcıya yarayan bir rekabet şeklinde yansır mı bilinmez ama her zaman olduğu gibi fiyat konusunda karlılıklarına zarar vermemek adına resmi olmasa da anlaşmaları sürpriz olmayacak olsa gerek.

Turkcell iPhone 5 Kampanyası

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir