iPad Şarj Olmuyorsa Ne Yapmalısınız ?

iPad şarj sorununu sadece siz değil bir çok kullanıcı yaşamaktadır. Genellikle iPod ve iPhone’ları usb bağlantısı yardımı ile bilgisayar üzerinden şarj ederken herhangi bir sorun yaşanmıyor fakat iPad, diğer ürünlere göre daha çok enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenle iPad’lerinizi şarj ederken kullandığınız usb girişleri kimi zaman size yeterli enerjiyi veremez ve daha uzun süre cihazınızın şarjda kalmasına neden olabilir, özellikle eski bilgisayarlarda yeterli gücü verecek sistemler bulunmamaktadır.

iPad’imizi usb bağlantısı ile şarj ederken yeterli derecede enerjinin gelip gelmediğini ise iPad ekranın sağ üst tarafında yer alan pil işaretinin hemen ortasında bir yıldırım resmi çıkacaktır. Eğer şarj için yeterli derecede enerji yok ise pil işaretinin hemen yanında şart etmiyor yazısı gözükecektir.

Genellikle iPad’iniz uyku modunda iken de bilgisayar bağlantısı ile şarj olabilir fakat herhangi bir bilgisayar kapanması ile şarj kesintiye uğrayacaktır. Bu soruna en pratik çözüm ise iPad ile birlikte gelen fişi prize takarak şarj etmek olacaktır. Tabiî ki bu yöntem iPad’nizi en hızlı şarj etme yoludur.

iPad’nizi priz üzerinden de şarj ederken herhangi bir sorun yaşıyorsanız priz sisteminde veya cihazın yazılımsal sisteminde bir sorun olabilir. Eğer prizde herhangi bir sorun yok ise cihanızı kontrol etmek adına kapatıp tekrar açabilir ve tekrar şarj etmeyi deneyebilirsiniz. iPad’niz yinede şarj sırasında problem yaşıyorsa ise büyük ihtimalle adaptör veya kablolarında bir sorun olmuş olabilir. Eğer durum bu şekilde ise yeni bir şarj cihazı alabilirsiniz veya bilgisayar bağlantısı ile sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Çok nadir de olsa kablo ve adaptör dışında da problemler olabilir. iPad’in kendi sistemi içerisinde bir sorun olduğunu düşünüyorsanız hemen en yakın Apple mağazasına uğrayarak, cihanızı teknik servise verebilir, kontrol etmelerini isteyebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir