iPad Mini’nin Stereo Hoparlör İçerdiği Doğrulandı

Geçtiğimiz günlerde sizin paylaştığımız bir haberde Amazon’un resmi sitesinde yer alan iPad Mini ile Kindle Fire HD‘ye ait bazı özelliklerin karşılaştırmasını paylaşmıştık. Amazon, pek alışık olmadığımız bir şekilde kendi ürünü olan Kindle Fire HD‘ye ait baskın çıkan bazı özelliklerini yazmış ve karşısında da iPad Mini‘nin bu özelliklerden daha kötü olduğunu gösteren bir karşılaştırma yapmışı. Genellikle Apple ürünlerinin içerdikleri donanımı resmi sitesinde yayınlamaz (ram, CPU hızı vb.)

Bunun üzerine Amazon’un iddia ettiği gibi iPad Mini‘nin mono bir hoparlörle gelip gelmediği konusunda 9to5mac blogu yazarlarından Jordan Kahn’a bir okuyucusu tarafından Phil Schiller tarafından gelen eposta mesajı ile açıklık getirildi.

Kindle Fire HD ve iPad Mini

Mesajda Phil Schiller’a “iPad Mini’nin iddia edildiği gibi Stereo değil de Mono bir hoparlör ile gelip gelmediğini teyit etmek istediği” şeklindeydi. Gelen cevap gayet kısa ve öz olarak “Stereo” yanıtı aldığı bildirildi. Böylelikle Amazon’un iddia ettiği gibi iPad Mini‘nin mono hoparlör içermediği stereo hoparlöre sahip olduğu açıklanıyor. Bilineceği gibi Apple’ın resmi ürün sayfasında Input/Output kısmında iPad Mini için sadece “Built-in speaker” yazdığı dolayısı ile Mono veya Stereo gibi bilgi içermemesi nedeniyle Amazon’un böyle bir bilgi vermesi hayli ilgi çekmişti.

Amazon’un bu konuda kendi resmi sitesinde yayınlanmış olduğu resimde yer alan karşılaştırma tablosunu değiştirip değiştirmeyeceğini, aynı şekilde Apple’ın iPad Mini sayfasında bu özelliği açıklayıcı bir bilgi girip girmeyeceğini bekleyip göreceğiz. Ayrıca Amazon’un Apple tarafından açıklanmamasına rağmen bu bilgiyi nereden teyit ettiği ise ayrı bir tartışma konusu.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir