iPad Mini’ler Türkiye’de Resmen Satışta

iPad mini‘ler Türkiye Apple distribütörlerinden biri olan Bilkom’da resmen satışa sunuldular. 16/32 ve 64GB siyah ve beyaz olmak üzere 800 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Fiyat olarak neredeyse Avrupa ve Amerika fiyatlarına yakın olması güzel bir ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

Bu fiyatlarda Bilkom’un Türkiye’de artık tek distribütör olmaması geçtiğimiz aylarda Index Bilgisayar’ın da ikinci distribütör olarak kabul edilmesinin etkisi var mı bilinmez..! Fiyatların bu denli uygun olması başka yollarla iPad mini getirip satanlar için de hayal kırıklığı oluşturduğunu görmek tüketici açısından güzel bir gelişme.

ipad-mini-turkiye

Halen sahibinden ve gittigidiyor gibi sitelerde hemen hemen aynı fiyatlara sadece Apple’ın verdiği 1 yıllık uluslararası garanti ile satılan iPad mini‘leri almaktansa direk distribütöründen ve iki yıllık garanti ile almak sanırız en mantıklısı. tabi diğer satıcılar fiyatlarında ciddi bir indirim yapmazlarsa…

Buna göre Bilkom’un sayfasında belirtildiği üzere iPad mini Wi-Fi 16GB modeli 800 TL, 32GB modeli 1045 TL ve 64GB olan modeli de 1290 TL üzerinden satışta. iPad mini siyah ve beyaz arasında herhangi bir fiyat farkı bulunmuyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir