iPad Mini ve iPhone 5 Hata Düzeltmesi İçin iOS 6.0.2 Yayınlandı

Apple, iPad mini ve iPhone 5‘te yer alan kablosuz bağlantılarla ilgili bir hatayı düzeltmek için iOS 6.0.2 güncellemesini yayınladı. Apple’ın açıklamasına göre güncelleme sürümü “Wi-Fi ile ilgili bir hatayı düzeltir” oldu. Önceki hata raporları ve kullanıcı geri bildirimlerinde yer alan Wi-Fi ağı kullanılırken haksız yere hücresel verinin kullanılmasına sebep olan hatanın düzeltmesi olduğu anlaşılıyor.

Yine bazı iPhone 5 kullanıcılarının Wi-Fi hızları ile alakalı yapmış oldukları şikayetlerin de iOS 6.0.2 güncellemesi ile halletmiş olabileceği düşünülüyor. Apple’ın bu güncelleştirme ile ilgili olarak sürüm notunu da yazımızın devamında bulabilirsiniz.

iOS 6
iOS 6

“iOS 6.0.2  yazılım güncellemesi Bu güncelleştirme hata düzeltmeleri ve iyileştirmeler içeriyor. Wi-Fi’yi etkileyebilecek hata ve düzeltmeler içerir. Güncelleştirmenin güvenlik anlamında içeriği hakkında bu websiteyi ziyaret edebilirsiniz http://support.apple.com/kb/HT1222” şeklinde açıklanmış.

iOS 6.0.2 update

Bilineceği gibi dün de iOS 6.1 beta 4‘ün iOS geliştirici hesabı olanlar için sunulmuştu. Bunun dışında Apple 1 Kasım’da sanal klavye’de aksaklık tespit edilmiş ve Wi-Fi resepsiyonda iyileştirilmesi için iOS 6.0.1 güncelleştirmesini yayınlamıştı.

iPhone 5 ve iPad mini kullanıcıları cihazlarında ayarlar kısmında yer alan yazılım güncelleme kısmından iOS 6.0.2 yükseltmesini yapabilirler. Aynı zamanda iTunes üzerinden eğer otomatik olarak güncelleme algılanmazsa güncellemeleri kontrol ettirerek buradan da yükseltmeyi yapabilirsiniz.

Not: Unutmayın bu güncelleme ile beraber ileride olası iOS 6.0.1 untethered jailbreak imkanını da kaybetmiş olabileceksiniz. Bu nedenle eğer çok gerekli değilse sürüm yükseltmemek daha mantıklı olacaktır.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iPad Mini ve iPhone 5 Hata Düzeltmesi İçin iOS 6.0.2 Yayınlandı” için 4 yorum

 • 24 Aralık 2012 tarihinde, saat 00:56
  Permalink

  Onur bende iPhone 5 kullanıyorum cihazımı aldığımda 6.0.1 versyonuyla geldi wifi üzerinden 6.0.2 yaptım sonra jb umuduyla 6.0.1 e döndüm şu an için diğer cihazlarda 6.0.1 son versyon olması sebebiyle apple imzalamayı durdurmamış olacakki 23/12/ tarihinde sorunsuzca dönüş yapabildim sende 6.0.1 yükleyebilirsin 🙂

  Yanıtla
  • 26 Aralık 2012 tarihinde, saat 11:45
   Permalink

   Burak selam bende de 5 var 6.0.2 den 6.0.1 e gecirwbilirmiyim ssh yok ama sen yapmissin saniyorum

   Yanıtla
 • 19 Aralık 2012 tarihinde, saat 12:34
  Permalink

  Zaten haberde de belirttim beklemekte fayda var nasılsa geçeceğiniz sürüme de bulunduğunuz sürüme de jailbreak yok ve cihazda da problem yok… o halde beklemek en iyisi zaten hacker’lar da bu yönde öneride bulunuyor.

  Yanıtla
 • 19 Aralık 2012 tarihinde, saat 12:32
  Permalink

  Hocam selamlar,
  i5 için 6.0’dayım, 6.0.1’e geçmedim, tam geçeyim diyordum ki 6.0.2 çıktı.
  Şuanda hala 6.0’da bekliyorum.
  JB ile ilgili 6.0.2’ye geçmeyin bilgisi gelirse paylaşabilir misiniz?

  Umarım geleceğini umduğumuz JB 6.0’a da gelir (sadece 6.0.1’e gelmez)
  Teşekkürler

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir