iPad mini tasarımlı beşinci nesil iPad geliyor

Tablet pazarının tartışmasız lideri iPad özellikle iPad mini ile pazara renk getirmiş ve daha küçük iPad beklentisi içinde olanların sayısının da azımsanamayacak kadar çok olduğunu satış grafiği ile de görmüştük. Apple şimdi Retina 9,7 inç ekrana sahip beşinci nesil iPad için hazırlanıyor. Piper Jaffray isimli yatırım araştırma şirketine göre Apple’ın beşinci nesil iPad için mart veya nisan ayını öngörüyor. Tasarımı kullanıcılar tarafından çok beğenilen 7.9 inç’lik iPad mini diğer özelliklerini yanı sıra yan çerçevelerinin inceltilmesi ile beraber aynı segmentteki tabletlerin de önüne geçmiş oldu.

Apple’ın, beşinci nesil iPad’de de aynı tasarımı kullanacağı ve muhtemelen yan çerçeveleri ile de iPad mini’yi andıracağı bekleniyor. Apple Insider‘da yer alan haberde yatırım araştırma şirketinin analistlerinden Gene Munster, Apple’ın beşinci nesil iPad ile birlikte ikinci nesil iPad mini’yi de görücüye çıkarabileceğini söylüyor.

iPad-mini

Ancak, iPad mini’nin henüz ekim ayında kullanıcıları ile buluştuğu düşünülürse iPad mini’nin ikinci versiyonu için belirtilen tarihte çıkma ihtimali pek yok gibi. Bahar ayları içinde Apple’ın düzenleyeceği düşünülen etkinlikte beklentiler arasında güncellenmiş bir Apple TV (apple televizyonu değil) de yer alıyor.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir