iPad Mini Bugün Saat 20:00’da Sahneye Çıkıyor

Apple‘ın, Apple markalı televizyondan sonra bir diğer efsanesi olarak görülen iPad Mini nihayet bugün efsane olmaktan çıkarak bir ürüne dönüşmüş haliyle meraklılarının karşısına çıkıyor. Amerika’nın Kaliforniya eyaletinin San Jose kentinde bulunan Kaliforniya Tiyatrosu‘nda, TSİ ile 20:00’de başlayacak lansmanda iPad Mini boy gösterecek. 7.85-inç’lik ekranı ve 22.9 cm’lik genişliğe sahip olacağı düşünülen iPad Mini 249-399 dolar (447-716 TL) aralığında satışa sunulması bekleniyor.

Tablet kavramını dünya ile tanıştıran Apple aynı zamanda bu kulvarda sonradan çıkan bir çok markaya ait tablet karşısında açık ara liderliğini hep korudu. Ancak rakiplerinin daha küçük tablerler piyasaya sürmesi ile beraber hatırı sayılır satış rakamlarına ulaşması Apple’ı da daha küçük bir iPad konusunda adeta zorladı diyebiliriz.

iPad Mini

7-inç’lik Nexus 7 ve Kindle Fire gibi ürünler Amerika ve Avrupa’da çok başarılı satış rakamlarına ulaştı. Steve Jobs’un pek sıcak bakmadığı, tablet’in kabul edilebilir ölçüsünün mevcut iPad’ler gibi 10-inç civarında olması gerektiği düşüncesi ile pek ihtimal verilmeyen ürün piyasanın da zorlaması ile bugün hayat buluyor.

iPhone ihtiyacı olmayanların bugüne kadar tercih ettiği, özellikle müzik ve Wi-Fi üzerinden internetin kendisi için yeterli olduğuna inanan kullanıcılarına iPod touch satan Apple’ın elinde artık yeni bir ürünü var. iPhone, iPad, iPod nano ve iPod touch olarak 4 ürüne baktığımızda iPad Mini’nin bu seti tamamlayıcı özelliği açıkça görülebilir.

Bazı analistler mevcut iPad’lerin satışlarının iPad Mini ile beraber %20 düşeceğini düşünüyor olsalar da Apple’ın 10 Milyon’luk bir iPad Mini siparişi verdiği haberimizde de belirttiğimiz üzere bu ölçüde bir düşüş olmamakla beraber olası düşüşü ipad Mini karı ile çok rahat kapatabileceği görülebilir. Uzun sözün kısası, tanıtımına sadece saatler kalan iPad Mini günümüz şartları ve piyasa koşulları açısından bakıldığında Apple için de çok iyi bir tercih olduğu gelecek taleplerle kendisini çok daha iyi gösterecektir.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir