iPad ile çizilen harika Morgan Freeman portresi

Teknolojinin hayatımıza getirdiği yeni türde sanatçılar da var. Photoshop sanatçıları, tablet sihirbazları, teknolojik ressamlar bunlara örnekler. Şimdiki yazımız tablet ressamından. Kyle Lambert kendini iPad ressamı olarak tanımlıyor. Ve sadece parmaklarını kullanarak çizdiği resimler insanı hayran bırakıyor.

morgan freeman on iPad Kyle Lambert

Bu defa ele aldığı portre çiziminde, ünlü Hollywood aktörü Morgan Freeman‘ı görüyoruz. Daha önceleri de birçok amatör girişim tablet ve iPad’ler üzerinde ressamlığını konuşturmuş ve amatör olsa da yine güzel eserler ortaya çıkarmışlardı. Şimdiki portre çizimi amatörlüğün çok ötesinde. Gerçekten inanılmaz denecek kadar gerçekçi. Yüksek kalitede bir fotoğraf makinesiyle çekilmiş resim gibi dursa da çizim olduğunu duyanlar inanamıyorlar. Ancak yayınlanan YouTube videosu olunca tabiki gerçek anlaşılıyor.

Harika bir iPad çiziminin her anına tanık olabilirsiniz. Videoyu izlediğinizde sanıyorum şaşkınlığınız bir kat daha artacak. Çünkü elini iPad’e dokundurup çiziyor ve sonuç ortada. Kyle Lambert eserini tamamlayabilemek için tam 200 saat mesai harcamış. 285 bin kadar tabiri caizse fırça darbesi kullanılmış. Lambert’in bir de iPad Sanatı isimli sayfası var. Diğer bütün çizimlerinin de burada yayınlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir