iPad için harika bir çizim ve yazı uygulaması Notes Plus

iPad‘iniz ile ister işiniz gereği isterseniz de kişisel olarak kullanabileceğiniz yazı ve çizimi bir arada sunan bir uygulama arıyorsanız artık aramayın. Notes Plus tüm ihtiyaçlarınızı, hatta çok daha fazlasını size sunan harika bir App Store uygulaması. Birbirinden farklı araç çubuklarında yine birbirinden farklı araçları ile bilgisayardaki muadil programları size aratmayacağına emin olabilirsiniz.

Hatta çizim noktasında bilgisayarınızın sunamadığı bir çok özelliği ve kullanım kolaylığını sunacak olması sebebiyle daha iyi diyebiliriz. Farklı farklı dosyalarla aynı anda çalışabilmek, o dosya ile ilgili olarak sesli not ekleyebileceğiniz, yazı ve çizim ile beraber ayrıca dosyanıza resim ekleyip düzenleyebileceğiniz tam bir kit şeklinde benzersiz bir uygulama.

notes plus 6

Araç çubuklarına ve araçlara girdiğimiz anda bu yazının yetersiz kalacağı nedeniyle hiç değinmeden genel hatları itibari ile Notes Plus’ın özelliklerine kısaca değinelim; Uygulama’da zengin font, renk ve boyut seçeneği bulunuyor. Aynı zamanda klavyesinde kısayollar yardımı ile bir çok şeyi tek dokunuşta yazınıza ekleyebiliyorsunuz.

notes plus 5

Kalem ve yazı seçenekleri arasında kaybolabileceğiniz kadar ayrıntılı olduğunu görünce uygulamaya neen harika dediğimizi anlayacağınızı düşünüyoruz.

notes plus 3

Aynı özellikler ve kullanım kolaylığı çizimleriniz için de geçerli, bol renk ve kalem ucunun şekline kadar bir çok seçenek mevcut. Mürekkep efektini aktif ettiğinizde el yazısı veya çizimleriniz adeta kağıda yazılmışçasına gerçekçi görünecek.

notes plus-1

Notes Plus, çizimlerde hassas çizgiler kullanabileceğinizi düşünerek çizimin istediğiniz noktasını büyüterek detalı çalışabilmenizi de sağlıyor. Böylelikle en hassas çizimlerini dahi kontrollü bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi bu işlemler için özellikle Steve Jobs’un en nefret ettiği araçlardan birisi olan iPad’de Stylus kalem kullanmanız gerekeceği detayını da aktaralım.

notes plus 4

Notes Plus aynı zamanda yerleşik bir internet tarayıcısına sahiptir, böylelikle ziyaret ettiğiniz sayfanın istediğiniz bölümlerinden ekran görüntüsü alabilirsiniz, isterseniz de ekranın tümünü. Bu seçeneği ile de benzersiz olan uygulamayı hızlı ve basit olarak anlattığımızı uygulamaya sahip olunca daha iyi anlayabilirsiniz. Aşağıdaki iTunes bağlantısından uygulamayı 14.99TL’ye satın alabilirsiniz.

notes plus app store

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iPad için harika bir çizim ve yazı uygulaması Notes Plus” için 2 yorum

  • 03 Şubat 2013 tarihinde, saat 18:52
    Permalink

    25pp ile indirdim çok hoş ayrıca ju bu gün çıkmayacak gibi

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir