iPad 5 ve iki yeni iPhone bu yıl piyasada olacak

Ilongue‘den Jeremy Horwitz, genellikle iOS cihazları konusunda sağlam bilgi aktaran bir yazar olarak biliniyor. Yazarın bugün yayınladığı raporunda bu yıl için iPad mini çizgilerini taşıyan bir iPad 5‘in ve iki farklı iPhone modelinin piyasaya sürüleceğini düşünüyor. iPad 5 için öne sürdüğü görüşleri iPad mini’ye hem görünüm hem de inceliği bakımından benzeyeceği yönünde.

iPhone math olarak belirtilen ama aslında kelime çevirisindeki hatadan dolayı bu isimde değil de iPhone + (artı) şeklinde olacağı ve bu yıl bitmeden (belki Ekim gibi) piyasada olacağını belirtiyor. Söylentilerdeki gibi 4.7-inç ekrana sahip olacağını düşünen Horwitz, iPhone 5S için de daha büyük bir arka flaşı ile de olsa iPhone 5’e çok benzeyeceğini söylüyor.

iPad 5 konsept Martin uit Utrecht

Tüm bunların dışında iLongue’nin güvenilir bir başka kaynağa dayandırdığı haberinde yeni ürünlerin kod adlarını da içeren bir bilgi yayınladı.

Ekim ayı gibi beklenen iPad 5’in piyasada olacağı ve yan çerçevelerinin daha dar olarak ekranın daha büyük olacağı yani iPad mini’ye benzerliğine tekrar dikkat çekti. IPhone 5S’in de Temmuz ayı içinde ortaya çıkacağını vrgulayan kaynak yeni ürünlerin kod adlarını da N51 ve N53 belirtti. Verilen bu iki kod adı iki farklı iPhone 5S prototipine ait olduğu, iPad 5’in de J72 olarak adlandırıldığını belirtti.

iPad iPad mini iPhone 5s beyaz

Sony’nin 13-megapiksel sensörü ve daha büyük flaşı ile N51 ve N53 kod adı ile belirtilen iPhone 5S’i Temmuzda görme imkanımız olacak. Raporda ayrıca yenilenen 2. nesil iPad mini’de es geçilmemiş.  J85 kod adı ile tanımlanan iPad mini 2 de iPad 5 ile beraber Ekim ayında lanse edileceği söyleniyor.

Bu söylentiler ile beraber daha bir çok söylentinin geleceği önümüzdeki günlerde bunları doğrulayacak olan ibareler ürün tedarikçilerinin hareketleri doğrultusunda ne kadar doğru ne kadar yanlış görme imkanı bulacağız.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir