iPad 4 Karşılaştırmalı Performans Testi Sonuçları

Geçtiğimiz Apple etkinliği’nde tanıtılan ürünler arasında bir çok kullanıcı için sürpriz olabilecek 4. nesil iPad duyurusu da yapılmış, iPad 3‘ün papucunun bu kadar erken dama atılması hayret uyandırmıştı. A6X işlemci takviyesi ve yenilenen dock bağlantısı (Lightning bağlantı noktası) ile iPad 3’ten pek farklı olmayan iPad 4 günün en tartışılan ürünü olmuştu.

4. nesil iPad konusunda yayınlanan Geekbench karşılaştırmalı performans raporu bize etkinlikte açıklanmayan donanımsal bilgilerle beraber performansına ait bilgileri diğer iPad’ler ile karşılaştırılarak veriyor. Rapora göre iPad 2 ve iPad 3’e göre iPad 4’ün performans puanı iki kat daha fazla olduğu görülüyor.

Raporda ayrıca iPad 4‘ün 1GB ram belleğe ve 1.4GhZ CPU’ya sahip olduğunu da gösteriyor. iPad 3 lansmanı sonrasında iPad 2’ye göre performansı düşen iPad 3 tartışma konusu olmuş bu düşüşün sebebi olarak Retina Ekran’ın etkisinin büyük olduğu sonucuna varılmıştı. Ancak yeni yapılan karşılaştırmalı performans analizine bakıldığında iPad 4’ün performansının iki kat daha fazla puana sahip olması iPad 3 ile yaşanan bir takım sorunların iPad 4 ile giderilmiş olduğu ile açıklanıyor.

Primate Labs‘ın yapmış olduğu Geekbench karşılaştırmalı performans testi tüm segmentlerde detaylıca bir raporu gözler önüne sermiş. Aşağıdaki resimleri tıklayarak iPad 2, iPad 3 ve iPad 4‘ün performans değerlerini inceleyebilirsiniz.

iPad 2 Benchmark Test

iPad 2 Benchmark Test

iPad 3 Benchmark Test

iPad 3 Benchmark Test

iPad 4 Benchmark Test

iPad 4 Benchmark Test

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir