iPad 4 Apple Tutkunlarını Memnun Etmedi

Geçtiğimiz ay düzenlenen Apple etkinliğinin ardından sizlerle Bir Apple Etkinliğinin Ardından Bizde Bıraktıkları konusundan tanıtılan ürünlere dair görüşlerimizi yazmış özellikle iPad 4 konusunda serzenişlerimizi dile getirmiştik. Bu konuda yanlız olmadığımızı gördüğümüz bir anket ve ankete katılanların iPad 4 hakkındaki düşüncelerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

“Yeni iPad”den de yeni olan dördüncü nesil iPad, A6X işlemcisi sayesinde işlemci işlerinde bir önceki iPad’den 2 kat daha hızlı ve dock bağlantısı yenilenmiş olarak gelmişti. Her ne kadar bazı güncellemeler içerse de azımsanmayacak sayıda insanın katıldığı ankette Apple severleri memnun etmediği görülüyor.

iPad 4 Yeni Nesil 4. iPad

Toluna QuickSurveys‘in 2.000 iPad sahibi ile yaptığı bir araştırma ise katılımcıların yüzde 45’inin iPad 4‘ün tanıtılmasından hiç de memnun olmadığını ortaya çıkardı.

Anket, katılımcıların iPad 4‘ten neden memnun olmadıklarını belirtemeseler de iPad 3’ün henüz “yeni” özelliğini kaybetmemesi gerekeceği kadar yeni tanıtılmış olması ve iPad 4‘ün çıkışıyla beraber piyasadan kaldırılacak olması tüketicilerin canını sıkan durum oldu. Çünkü ellerindeki tabletler, kısa sürede “eski” damgasını yemiş durumda.

Bu arada ankette Apple’ın yeni 7.9 inç’lik iPad mini tableti için daha olumlu sonuçlar çıkmış. Katılımcıların yüzde 40’ı kesinlikle bir iPad mini alacağını söylerken, yüzde 32’si “muhtemelen alırım” demiş.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir