iOS için Call of Duty: Strike Team

Activision, iOS işletim sistemli cihazlar için Call of Duty serisinin yeni üyesini yayınladı. Oyunun eski sürümlerine göre değişiklikler var. Öne çıkan değişikliklerin başında oynanışı geliyor. Biraz daha aktif bir oyun imkanı veriyor. Standart olarak koşup vurma olayından sıkılma ihtimalini göz önünde bulundurmuşlar anlaşılan.

Call of Duty: Strike Team‘de grafikler de ön plana çıkıyor. Etkileyici sahneler mobil olarak elimizde. Oyundaki aktifliğinizi de bir nebze artırmış olan Activision, bu oyundan ümitli. Oyunun adından da anlaşılacağı gibi ortada bir vuruş ekibi(strike team) var. Bu ekibi kontrol edebilmeniz mümkün. Ancak en fazla ekibin 4 üyesini kontrol edebiliyorsunuz. Kişisel gelişimlerini sağlayabilmeniz ve takımın gücünü artırabilmeniz mümkün.

Oyunun hikayesi; Oyun 2020 yılını konu edinmiş. O dönemin dünya süper güçleri arasındaki ilişkilerin oldukça gergin ilerlediği vurgulanıyor. Bu ortamda bir andan saldırıya uğrayan Amerika, bir anda bilinmeyen bir düşmanla karşı karşıya kalıyor. Oyuncunun görevi ise, Özel Operasyonlar Birimi’ni yönetip, saldırıların sorumlularını bulması ve bizzat cezalarını kesmesi olarak belirlenmiş. İstenen bu görevi başarıyla yerine getirecebilecek bir takımınız var ve siz yönetiyorsunuz.

call of duty strike team

Oyunun tek oyunculu hikayesi de var. Bu şekilde tek oyuncuyu konu alan hayatta kalma savaşı da verebilirsiniz. Bu modda biraz daha kişisel görevler sizleri bekliyor olacak.

Oyunu iOS 6 ve üzeri işletim sistemlerinde oynayabilirsiniz. Bu anlamda iPhone 4S, iPhone 5, iPad mini, iPad 2, iPad 3, iPad 4 ve iPod Touch ile oyunu oynayabilmeniz mümkün. Oldukça geniş bir iOS desteği sunduğunu söylemek mümkün. Yeni gelecek cihazlarla, özellikle de iOS 7 ile de oynayabileceksiniz elbet. Ancak ilk etapta destek verilir mi bilemiyorum. Başta verilmemiş olsa bile çok kısa sürede güncelleme yapacaklardır.

Oyun tabiki ücretli. Ancak yine korkacak birşey yok. Zaten bu denli bir oyun oynuyorsanız bir bedeli de olmalı. App Store’dan 6.99 dolara indirip oynamaya başlamak mümkün. Ama bir kötü haber. Henüz Türkiye mağazasında yer almıyor. Amerika mağazasında verilmiş sadece. Sanıyorum yakın zamanda diğer ülkelere de yayılım yapacaktır.

Call of Duty: Strike Team tanıtım videosu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir