iOS Bölümü Başkan Yardımcısı Scott Forstall Apple’dan Ayrıldı

Steve Jobs için çok önemli bir yere sahip olan ve 15 yıldan bu yana şirkette çalışıp, iOS bölümünün başkan yardımcılığına kadar yükselen Scott Forstall‘ın işine Apple tarafından son verildi. Wall Street Journal’ın haberine göre Apple ile Scott Forstall’ın arasının açılmasının en büyük sebebi iOS 6’da yaşanan Harita sorunu olarak gösteriliyor. Scott Forstall, Apple Maps’te yaşanan sorunlar nedeniyle özür dilemeyi reddedince, şirketle olan bağının kesilmesine karar verildi.

Scott Forstall ismi Apple’da çok önemli bir isimdi, öyle ki Steve Jobs’un yerine geçecek isimler arasında gösterilecek kadar şirkette önemli bir etkinliği vardı.

Scott Forstall

Apple’ın Scott Forstall’a, Apple Maps ve diğer uygulamalarda yaşanan sorunlar için özür dilediğini kabul eden yazıyı imzalamasını istediği ancak kendisinin buna yanaşmaması nedeniyle böyle bir sonuca gelindiği söyleniyor.

New York Times’ın onayladığı bilgiye göre, Forstall ile Apple’ın perakende müdürü John Browett’da şirketle olan bağını kesecek. Ancak Browett’ın işten uzaklaştırılmasının Forstall ile bağlantılı olmadığı belirtiliyor. Wall Street Journal, her ne kadar Apple’ın önde gelen yüzlerinden biri olsa da, Forstall’ın şirket kültürüyle bağdaşmakta her zaman sorun yaşadığını belirtti. Gazete, Forstall’ın şirketi terk edecek olmasının, Apple yönetiminde değişim yaşanan döneme denk geldiğine dikkat çekti.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir