iOS 8 Kullanıcılarının adaptasyonu artıyor

iOS 8’e geçiş ile birlikte merak edilen en önemli konulardan birisi de rakamlar. Nitekim birçok analiz firması şimdiden iOS 8’e dair verileri toplamaya başladı bile fakat öyle görünüyor ki Apple’ın iOS işletim sistemi kullanıcıları artık eskisi kadar daha yeni bir işletim sistemine meraklı görünmüyor. Nitekim daha önceki sürümler ile karşılaştırıldığında iOS 8 güncelleme oranı bu sefer daha geri kalıyor.

Özellikle iOS 7 ile karşılaştırıldığı taktirde, geçtiğimiz sene iOS 7 güncellemesine geçenlerin yarısının iOS 8’e geçiş yaptığını görebilmek mümkün. Bu da ya iOS 7 adaptasyonunda ya da iOS 8 adaptasyonunda bir sıkıntı olduğunun kanıtı denebilir. Bir mobil pazarlama firması olan Fiksu’nun vermiş olduğu raporlara göre iOS 8’in yayınlamasının ardından geçen 18 saat boyunca %7.92 oranında bir geçiş olduğunu gözlemliyor. Geçtiğimiz sene iOS 7’nin güncellenmesinde ise bu oran %16.98‘e kadar yükselebilmişti.

ios8-adaptasyon

Bu kadar kullanıcıların yavaş iOS 8’e geçmesinin altında yatan elbette server sorunu da var fakat yine de geçtiğimiz seneye oranla %50’lik bir farkın çıkması artık kullanıcıların ilk sürümleri değil daha sonra gelen oturmuş sürümleri sevdiğinin de bir ispatı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir