iOS 8 için GM sürümü çıktı

Geçtiğimiz gün Apple için büyük gün vardı, bu büyük günün sonucunda birçok yeni Apple ürününü tanıma fırsatı bulduk. iPhone 6, iPhone 6 Plus ve Apple Watch bunlardan sadece bazıları. Bunların yanı sıra da merakla beklenen iOS 8’in final sürümünün ne zaman çıkacağı da belli oldu. iOS 8’in final sürümü 17 Eylül geldiğinde yayınlanacak ve geliştirici olup olmayan tüm kullanıcılar fark etmeksizin yeni güncel sürümü cihazlarına kurabilecek. Bunların yanı sıra iOS 8’in bir ön sürümü olan GM sürümü olarak adlandırılan Gold Master sürümü de geliştiriciler için yayınlandı.

ios-8-gm

Apple’ın geliştirici merkezinde şuanda iOS 8’in GM sürümü kullanılabilir olsa da kullanıcıların deneyimleri hiç olumlu değil. Nitekim beklediğimiz enerji tasarrufunun aksine şuanda iOS 8 hala oldukça yüksek bir veri tüketim hacmine sahip. Diğer yandan bugların büyük bir kısmı giderilmiş. En kötü tarafı ise iOS 8 ile gelecek olan bir çok yeni özellikten Türkiye kullanıcılarının faydalanamıyor olması ki, Apple’ın Türkiye içerisindeki kullanıcı sayısını düşündüğümüzde neden Türkiye için de özellikleri getirmeye uğraşmıyorlar merak ediyorum.

iOS 8 için hazırlanan GM sürümü şuanda iPhone 4S ‘den iPhone 5S‘e kadar çıkan cihazlarda,iPod touch 5. jenerasyona, iPad’lerde ise iPad 2‘den iPad Air‘e kadar kullanılabiliyor. Bu sürümü kullanabilmek için bir developer yani geliştirici hesabınızın olması gerektiğini unutmayın, bu nedenle güncelleme cihazınıza 17 Eylül‘e kadar gelmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir