iOS 7 mavi ekran hatası

Apple yeni işletim sistemi iOS 7 için hataların takibine devam ederken bir yandan da kullanıcılar ve geliştiriciler buldukları hataları paylaşmaya devam ediyor. iOS 7.0.2 güncellemesinin ardından bazı küçük hatalar giderilmiş olsa da henüz stabil bir görünüm yok. Her ne kadar iyi bir işletim sistemi olsa da hatalar var. Stabil bir sürüm olabilmesi için güncellemeler devam edecektir.

ios 7 mavi ekran hatası

Bu tarz sorunlar ilk defa olmuyor. Ancak sanıyorum mavi ekran hatası ilk kez görülen bir hata oldu. Microsoft yazılımlarından windows işletim sisteminden aşina olduğumuz mavi ekran hatası Apple’ın da başına gelmiş oldu. Bu hata iWork ekipmanları kullanılırken meydana geliyor. Genelde de iPhone 5S‘te meydana geliyormuş. Ancak bu donanımsal bir sıkıntı değildir ve güncellemeyle sanıyorum aşılabilir. Bu konuda Apple cephesinde de bir takım güncelleme çalışmaları yapılıyordur.

Hata ile nasıl karşılaşılıyor sorusuna şu şekilde tarif veriliyor. Hatanın ortaya çıkışı da zaten bir video ile ortaya konmuş. Meraklıları videoyu da izleyebilirler…

iWork (Pages, Numbers veya Keynote) uygulaması açın
-Uygulama içerisinde yeni belge oluşturun
-Oluşturduğunuz belgeyi açtıktan sonra herhangi bir metini kopyala yapıştır yapın ve daha sonra ana ekran tuşuna basın
-Bu işlemi yaptıktan sonra iPhone anında çöküyor ve karşınıza bir “Mavi Ekran” çıkıyor

Ekranda çıkan mavi ekran birkaç saniye bekledikten sonra cihaz kendine reset atıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir