iOS 7 Final sürümü yayınlandı

Evet beklenen gün dündü. Apple işletim sisteminin yeni sürümünün finalini yayınladı. İndirmeler başladı ve bu halen devam ediyor. iOS cihazları kullananları tasarımın yanı sıra birçok yenilik de bekliyor. Tabiki bu tarz yeniliklerin hepsi elinizdeki cihazlarda kullanılmayabilir.

Beklenen iOS 7 final sürümü yayında ve takvim, kamera, mesajlar, ayarlar bölümü, bildirim merkezi, safari… ve daha birçok geliştirme ve iyileşme görebilmek mümkün. Jailbreak olmazsa olmaz diyenler için de müjdeli haberler var. Pod2g’nin açıklaması; iOS 7’nin jailbreak yapılabilecek açıklara sahip olduğu. Bu nedenle biraz daha sabredilmeli. Sanıyorum bu konuda yeni gelişmeler olacaktır. Ancak hemen olmasını da bekleyemeyiz. Jailbreak’li iOS 7 kullanacaklar beklemeli ve güncellemeyi yapmamalı. Bunun da altını çizmek lazım.

ios 7

iOS 7’yin son birkaç yılda çıkan birçok apple cihazında kullanabilmek mümkün. Sadece artık eski kalan cihazlarda kullanamayacaksınız. Zaten birçoğunun cihazları da bu şekilde günceldir diye ümit ediyorum.

iOS 7 güncellemesi nasıl yüklenir?
Bilmeyenler için kısacık bir yardımda bulunalım. iTunes üzerinden güncellemeleri denetleyerek yapabileceğiniz gibi, cihazınız üzerinden; Ayarlar >> Genel >> Yazılım Güncelleme menülerini kullanarak da yapabilmeniz mümkün. iTunes üzerinden güncellemeyi yapacak olanlar yazılımlarının güncelliğini de kontrol etmeyi ihmal etmesinler. Şayet iTunes 11.1 sürümü bilgisayarınızda yüklü olmalı.

Yeni yazılımınız hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın.

dipnot: Yazıyı daha önce yazmıştık ancak yayınlamakta geciktim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir