iOS 7 beta 4 yayınlandı

iOS 7’nin 4. betası nihayet yayınlandı. Aslına bakarsanız yayınlanma süresi daha kısa sürebilirdi, fakat apple developers‘a yapılan saldırı neticesinde birçok servisin kullanım dışı kalması ve yeniden hizmete sunmasının da gecikmesi iOS 7 beta 4‘ü de geciktirdi.

iOS 7 beta 4 sürümü iPhone ve iPad kullanıcıları için geldi. Hali hazırda cihazında iOS 7 kullananlar sürüm yükseltimini telefonlarından yapabilirler. Dileyenler iTunes aracılığıyla da yapabilir.

Her yeni beta sürümünde yaptığımız gibi bunda da işin başında uyarımızı yapalım. Beta sürümleri geliştirici kimseler ve hata geri dönüşleri için yayınlanıyor. Yani normal kullanıcıysanız stabil sürümün yayınlanmasını beklemenizi öneriyoruz.

iOS 7 beta 4

Kilit açma ekranında ufak bir modifikasyon yapılmış. Birkaç yenilik de geldi elbet ama genel manada değişim stabil olma ve hatalardan sıyrılma adına yapıldı. Hamza Sood isimli geliştiricinin verdiği bilgiler heyecana sebep oldu. Daha önceleri sızıntılarını duyduğumuz parmak izi okuyucu işlemine giriş için birtakım kodlamalar gelmiş. İddia edilen bu gelişmeyle birlikte ana ekran tuşuna basıldığında bir algılayıcı sensör yardımıyla giriş yapmaya çalışanın biyometrik okuması yapılacak.

Hamza Sood her ne kadar bu tarz gelişmeleri önceden duyurmasıyla tanınsa da bazen verdiği bilgiler doğru sonuçlar getirmediği de oluyor. Bu nedenle henüz bilgi kesinlik sağlamıyor. Eylül ayında yapılması muhtemel tanıtımla bu bilgiler de kesinlik kazanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir