iOS 7 ayarlara kolay erişim konsept çalışması

Konsept dendiğinde ilk akla gelen şüphesiz iOS cihazlarının tasarımsal çalışmaları ve bu çalışmaların tasarımcıların hayal gücünün ekrana yansıması şeklinde tezahür ettiğini düşünürüz. Ancak son zamanlar, özellikle de Apple’ın iOS 7 ile beraber ne gibi yeniliklerle karşımıza geleceği konusuna tasarımcıların yaklaşımlarını görmekteyiz.

Bu fikir ile yola çıkan Velox, daha kolay erişilebilir bir ayarlar menüsü ve bu menüde yer alan her bir öğenin de çok daha ayrıntılı çalışma prensibine odaklanarak bir çalışma ortaya koymuş. Çalışmanın temeli, ayarlara hızlı erişim, basit ve kullanışlı bir şekilde ayar modunu geçişe odaklanmış.

ios 7 konsept quick access

Daha detaylı  ayar seçenekleri, sık kullanılan bazı uygulamalara hızlı erişerek hem zamandan tasarruf hem de daha kullanıcı dostu bir erişim.

Apple’ın rakipleri tarafından sıklıkla ve bazı yönleri de haklı olarak “yıllardır aynı iOS arayüzünü kullanıyor” eleştirisine yanıt vereceği bekleniyor. Gerçi biz yıllardır aynı arayüzü kullanan iOS kullanıcıları olarak gayet memnun olmakla beraber bazı özelliklere ve ayarlara daha hızlı erişimin iyi bir fikir olacağı kanaatindeyiz.

Bu nedenle de ilgili çalışma bizim ilgi alanımıza gridiğinden blogumuza konuk ediyoruz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir