iOS 7.1 güncellemesi ve etkileri

iOS 7.1 güncellemesinden önce iOS 7 ile başlayan serüveni kısa bir şekilde özetleyelim. iOS 6’dan 7’ye geçtiğimizde yapılan en büyük değişiklik tasarım anlamında olmuştu. Tasarım açısından kimisi beğenirken kimisi de çocuksu bulup beğenmedi. Bunu sizlerden aldığımız geri dönüşler çerçevesinde söyleyebiliriz. Bunun yanı sıra yapılan sözde iyileştirmeler vardı. Tabiki yenilikleri de unutmamak gerek.

Aslımda tüm bunlar güzeldi, ama performans düşüklükleri ve pil tüketimine baktığımızda hayal kırıklıkları başlamış ve kaçış için kapı aranır olmuştu. iOS7’den iOS 6‘ya dönüş konusu tartışılmaya başlanmıştı. Apple geri dönüşü de kapattı. Yani geri dönüşü engelledi ki kullanımın çokluğu neticesinde iyi geri dönüşler alınabilecek ve buna bağlı güncelleştirmeler yapılacaktı. Tabi bazı arkadaşlar geri dönüş konusunda birşeyler yapabilmişler. Yani iOS 6’ya zor da olsa dönüş sağlayan olmuştu. Bunu da belirtmiş olalım.

iOS 7.1 update güncelleme

iOS 7.1‘e geldiğimizde güncellemenin etkileri çok pozitif oldu. Birçok kişide hayal kırıklığının yerini memnuniyet aldı. Cihazlarda gözle görülür performans değişiklikleri oldu. Özellikle iPhone 4 ve 4S kullanıcılarının memnuniyetini ekstra vurgulamak lazım. 😉

Cihazlar oldukça hızlandı hızlanmasına ama pil konusuna gelince hiç iyileştirme yok. Hala batarya tüketimi fazla olduğunda şarjlar erken bitiyor. Bu konuda da umuyorum önümüzdeki zaman içerisinde iyileştirmeler yapılacaktır.

iOS 7.1 pil kullanımı

CarPlay adımı atıldı. Ama bu konuda henüz birşey söyleyemiyoruz. Çünkü CarPlay uyumlu bir otomobil lazım. Bulursak bununla ilgili birşeyler mutlaka paylaşırız.

Başlıca yenilikler ve iyileştirmeler; CarPlay, Siri, iTunes Radio, Takvim, Erişilebilirlik

iOS 7.1 güncellemesi ve etkileri” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir