iOS 7.1 Beta 2 sürümü geliştiriciler için yayınlandı

iOS 7.1 ile birçok sorunun çözümü için uğraşan Apple aslında yeni özelliklerin de peşinde. İyileştirmlerin geldiği iOS 7.1 beta 1 sürümünde dikkat çeken bir diğer özellik de otomobil entegrasyonu olarak heyecanlandıran Car Display menüsüydü.

Şimdi de iOS 7.1’in ikinci beta sürümü geliştiricilere sunuldu. Birçok teknoloji sitesi majör (büyük) değişiklik olarak not etmiş ancak ben daha çok stabilite üzerine bir güncelleme olacağı kanaatindeyim. Zaten iOS 7.1’ilk betasında birşeyler geldi, şimdi bunun stabilitesi üzerine bir güncelleme olacağını tahmin ediyorum.

iOS 7.1 beta 2

Bu beta güncellemelerini nasıl alabilirim? diye soranlara kısaca yanıt verelim; UDID kaydı yapılmış ve iOS 7.1 beta 1 sürümü yüklü olanlar beta 2 güncellemesini de direk alacaklardır. iOS 7’de animasyon gösterimlerinin daha akıcı hale geldiği ve iPhone 5S‘lerle birlikte gelen Touch ID‘nin menüsüne yeni bir seçenek geldiği ilk izlenimler arasında. iPad kullanıcıları için de ufak ama sevindirici bir haber; duvar kağıtları sisteme dahil edilmiş.

Bence beta 2’nin bir eksi yanı şu ki; beta 1 ile gelen siyah klavye seçme opsiyonu beta 2 ile geri çekilmiş. Alternatif ve opsiyonların cihazımızda olması her zaman daha iyidir diye düşünüyorum.

Son olarak da hangi cihazlara geleceği konusuna değinelim; iPhone 4/4s, iPhone 5/5c/5s, iPad 2/3/4/Air, iPad Mini/Retina ve iPod Touch 5. Yani çok eski cihazlarınız hariç birçok model bu güncellemeyi alabiliyor. Android gibi değil yani 😉

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir