iOS 6 untethered jailbreak artık iOS 6.1’i bekliyor

(lütfen yazımızın sonundaki güncellemeleri okuyun) Blogumuzu yakından takip eden kullanıcılarımız uzun zamandır sabırla beklenen iOS 6 untethered jailbreak hakkında önemli gelişmeleri anlık olarak verdiğimizi biliyor olmalılar. Gelişmeleri paylaştığımız son haberde geçmiş tecrübelerimize dayanarak iOS 6 untethered jailbreak‘in hazır olsa dahi yaklaşan iOS 6.1 sürümünü bekleyeceğini belirtmiştik.

iOS hacker’ları bu şekilde davranarak iOS 6.0.X’te ulaştıkları açıkların iOS 6.1’de de kapatılmamış olabileceği, böylelikle bir taşla iki kuş vurma imkanı olabileceğini söylemiştik. @pod2g isimli iOS hacker’ının Twitter üzerinden geçtiği mesajında bu konudaki haklılığımızda ortaya çıkmış oldu.

iOS 6 Jailbreak

Apple’ın iOS 6.1′i bir an önce yayınlaması konusundaki beklentisini heyecanlı bir kaç cümle ile açıkladı. Planetbeing isimli bir diğer iOS hacker’ı ile beraber yürüttükleri iOS 6 untethered jailbreak çalışmalarında geçtiğimiz gün önemli aşamalar kaydetiklerini bildiğimiz hacker’lar artık müjde için iOS 6.1 sürümünü bekliyorlar.

Halen iOS 6.1 beta 4 sürümünün geliştiriciler için kullanılabilir olduğu, muhtemelen bir kaç gün içinde iOS 6.1 GM diye adlandırılan final sürüm öncesi son betanın yayınlanması ile beraber sona yaklaşılmış olacak. Golden master sürümü sonrası final sürümü yayınlanacak olan iOS 6.1 iTunes güncelleme kısmına düştüğü andan itibaren jailbreak için en net bilgiyi o zaman almış olacağız.

#Güncelleme (31.01.2013)

iOS 6.0 dahil olmak üzere iOS 6.1’e kadar tüm sürümler için evasi0n iOS 6.x untethered jailbreak yayınlanıyor. Bu konuda ayrıntılı bilgiye ulaşmak için TIKLA

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iOS 6 untethered jailbreak artık iOS 6.1’i bekliyor” için 5 yorum

 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 01:17
  Permalink

  Artık çıksın şu 6.1 ve sonrası jb winat9 uygulamasıyla paypal a para biriktiriyorum sırf tweakler için

  Yanıtla
 • 25 Ocak 2013 tarihinde, saat 00:51
  Permalink

  sizce apple bunlara goz yummasi olanagi varmi?

  Yanıtla
 • 24 Ocak 2013 tarihinde, saat 12:03
  Permalink

  Boşver biz sonuca bakalım yoksa jailbreakte appleın parmağı olmadığına inanan pek kalmadı gibi 🙂

  Yanıtla
 • 24 Ocak 2013 tarihinde, saat 11:48
  Permalink

  Apple’ında kendi yazılım geliştirme uzmanları veya ona benzer şeyleri var. Bu açıkları açıkladıkları zamandan beri o açıkları arıyor olmalılar? Ve o açıkları kendileride daha iyi tespit edebilir diye düşünüyorum. Ama umarım tespit edemezler 🙂

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir