iOS 6 Beta 3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

(yazımızın sonundaki güncellemeyi okuyun) Apple bugün yayınladığı iOS 6.1 sürümünün üçüncü betası ile beraber iPhone Dev Team cephesinden de iOS 6.1 beta 3 jailbreak konusunda olumlu haber geldi. Buna göre kullanıcılar Redsn0w’un mevcut son sürümü ile iOS 6 beta 3 jailbreak yapabilecekler.

Tabi bu jailbreak‘in de tethered olması ve sadece iPhone 4, iPhone 3GS, iPod touch 4. nesil cihazlarda mümkün olduğunu diğer cihazlar için bu metodun geçerli olmadığını hatırlatalım. iOS 6.1 beta 3 sürümünü yukarıdaki cihaz modelleri dahilinde yüklemiş olan kullanıcılar aşağıdaki şekilde cihazlarını jailbreak yapabilirler.

iOS 6.1. Jailbreak Nasıl Yapılır

iOS 6.1 Beta 3 Jailbreak İşlemleri

Birinci Adım: Redsn0w 0.9.15b3 sürümünü İndirme Sayfası bağlatımızdan indirelim.

İkinci Adım: Cihazınızı bilgisayara bağlayın, DFU moduna alın ve Redsn0w’u çalıştırın.

Üçüncü Adım: Extras > Select IPSW butonlarına basarak bilgisayarınızda yüklü olan iOS 6.0 firmware dosyasını gösterin. Identify işlemi tamamlanınca “Geri” butonu ile ana ekrana dönün.

Dördüncü Adım: Redsn0w ana ekranında Jailbreak butonuna basarak yükleme işlemini bekleyin. Ardından Install Cydia seçeneğini seçerek “Next” butonu ile işleme devam edin.

Beşinci Adım: Jailbreak işlemi kısa bir süre devam edecek ve cihazınız açılacak, kilit ekranındayken cihazınızı kapatın.

Altıncı Adım: Cihazınızı tekrar DFU moduna alın ve RedSn0w’u çalıştırın. Sırasıyla tekrar Extras > Select IPSW kısmına girerek yine iOS 6.0 firmware dosyasını gösterip Identify işlemini bekleyin.

Yedinci Adım: Aynı bölümde “Just Boot” butona tıklayarak işlemin tamamlanmasını bekleyin. Cihazınız açıldıktan sonra ana ekranda ikinci sayfada Cydia’nın yüklenmiş olduğunu görebilirsiniz.

iOS 6.1 Beta 3 yüklü cihazınızı güle güle kullanın.

#Güncelleme 1:

iOS 6.1 beta 5 güncellemesi yayınlandı , iOS 6.1 beta 5 jailbreak için de ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#Güncelleme 2:

iOS 6.1 final sürümü yayınlandı, iOS hacker’larının konu ile ilgili son açıklamasını iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir konusundan takip edin. Ayrıca untethered jailbreak yayınlanana kadar iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan takip edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iOS 6 Beta 3 Jailbreak Nasıl Yapılır?” için 14 yorum

 • 13 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:55
  Permalink

  İste binde bir de sizin gibiler cikabiliyor bu kadar acik anlatima ragmen beceremeyip bir de bizi suclayici konusuyor. Madem bu kadar beceriksiniz iPhone almayi bilecek kadar telefoncuya da uc bes kurus verir yaptirir kendiniz kurcalamazdiniz
  Bu kOnu ile yuzlerce insan jailbreak yapiyor binlerce ke okunmus ve gunde 1000’e yakin kisi tarafindan okunup uygulaniyor. Kalkipta sayenizde cop oldu diyeceginize kendinizi elestirin. Siz daha belki de 3310 kullanirken biz iPhone tamir bakim isleri ile ugraaiyor insanlara hemen her yerde bilgi veriyorduk.
  Blogumda yorum yapmaniz engellenmistir

  Yanıtla
 • 13 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:44
  Permalink

  iPhone 3GS cihazıma desiğiniz gibi defalarca 6.0 sürümünü göstererek yaptım cihaz çöp oldu sayenizde hiçbir işe yaramıyor. Nedir ya 6.0.1 sürümü için 6.0’ı göstermek cihazım sayenizde çöp oldu. Yeni yapacak olanlarda sakın denemeyin.

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 23:03
  Permalink

  Sim kilidi sorgulama siteleri var sorgulatip akibetini ogrenebilirsiniz. Bu islerde fazlasi ile istismar yapiliyor…

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 22:57
  Permalink

  Merhaba Memoc@n (abi,kardeş) Bana Avusturyadan KilitLi iphone GeLmişti. YasaL oLarak Açtırdım. AyLarca KuLLandım Sıkıntı oLmadı. Daha Sonra5.1.1 Sürümü Yapıp JeiLberak Yaparak KuLLanıp Restore Ederek İos 6 ya Geçtim Yine Sıkıntı oLmadı Ama Bugün JeiLbreak Yapayım Deyim İos 6.0.1 Sürümüne Verdiğiniz YönergeLeri Takip Ederek Bir Noktada Yanlış Yaptım. TeLi Restore Etmek istedim 3194 Hatası aLdım Sonra TmbreLLa dan Bir işLem Yapıp O Hatayı DüzeLttim Ve TeLi Resore Ettim Fakat TeL Şuan Tr Kartımı Görmedi Bende Avusturyadan GeLen KartLa Açtım Tr Kartını Takınca Bazen Servis Yok Diyor Bazen Sİm Hatası Diyor. BununLa iLgiLi Ne YapabiLirim

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 08:08
  Permalink

  Çok teşekkürler yardımlar için
  Just boot da en alttaki auto reboot seçeneği işaretli kalmış onu kaldırdım sadece ipsw yi gösterip sonra just boot demek yetti

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 07:59
  Permalink

  onuda denedim defalarca fakat missing keys.plist data for this build hatası veriyor geri dönüp tekrar ipsw yi gösterip tekrar just boot deyince waiting for reboot ekranında kalıyor dfu moddan elle çıkarana kadar

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 02:56
  Permalink

  Soyledigim gibi justboot oncesi ipsw gostereceksiniz

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 02:16
  Permalink

  yani cihazı dfu moda alıp select ipsw den dosyayı gösterip sonra just boot mu yapayım

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 02:01
  Permalink

  Justboot islemini de ipsw dosyasi gostererek baslatin jailbreak yapar gibi. Yedekle alakasi yok cihaz kapanip acildiginda olay yine eski haline donecek nasilsa

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 01:53
  Permalink

  evet konuda anlatıldığı gibi tekrar dfu moda alıp just boot yaptım fakat birkaç yükleme ekranından sonra missing kp file gibi bir hata verdi jailbreakten önce itunes ten yedek almıştım geri yükleyip tekrar jailbreak yapsam çözülürmü acaba cevap içinde teşekkürler

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 01:27
  Permalink

  Konuda anlatiliyor justboot yaparsaniz cydia calisir her kapatip acinca bu islemi yaparsiniz

  Yanıtla
 • 12 Aralık 2012 tarihinde, saat 01:19
  Permalink

  ben güzel bir şekilde jail break yapmıştım ios 6.1 e fakat tethered olayını bilmiyordum şarz bitti ve cydia çalışmıyor nasıl yeniden yapabilirim acaba

  Yanıtla
 • 08 Aralık 2012 tarihinde, saat 17:46
  Permalink

  Zaten cevabı vermişssniz 6.0 ipsw dışında olmaz onu göstermelisiniz.

  Yanıtla
 • 08 Aralık 2012 tarihinde, saat 17:23
  Permalink

  select ipsw yaparken iPod4,1_6.0.1_10A523_Restore yı bulabildim. iOS 6.0 yok sanırım ya da yerini bulamadım . iPod4,1_6.0.1_10A523_Restore ‘yı seçince redsn0w da unsupported hatası alıyorum ne yapmam lazım ?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir