iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir

(lütfen yazının sonundaki güncellemeyi okuyun) Sonunda iOS 6 kullanıcılarının untethered jailbreak beklentilerinin sona ereceğinin ilk müjdesi bugün Apple tarafından geldi. iOS 6.1 sürümünün az önce serbest bırakılmasından sonra tüm gözlerin çevrildiği yeni jailbreak ekibi evad3rs‘a çevrildi. Beklendiği gibi ekip iOS 6 untethered jailbreak‘i son kontrollerinden ve iyileştirmelerinin ardından muhtemelen önümüzdeki pazar günü yayınlayacaklar.

Genellikle “Sunday is Funday” sloganı ile jailbreak’in yayınlandığını yakınen bilen iOS kullanıcıları pazar gününü mü bekleyecek? Başlığımızda da özellikle pazar gününü kullanmamız Musclenerd’in son twitter mesajında ekip arkadaşlarına “Super Bowl’un bu pazar olduğunu biliyor musunuz? Ne yapıyoruz? ” şeklinde sormasından kaynaklanıyor.

ios-6-1-1

Ekibin bir diğer üyesi olan Planetbeing’de iOS 6.1’in jailbreak konusunda korumasız olduğunu belirtti. Yani beklendiği gibi geliştirdikleri jailbreak metodu iOS 6.1’i de untethered jailbreak yapabiliyor.

ios-6-1-2

Bir başka mesajında da geliştirdikleri kodları derlemek ve son kullanıcı, yani bizlerin kullanabilir duruma getirilmesi için biraz zamana ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

ios-6-1-3

Gelişmeleri size anlık olarak bildirmeye devam edeceğiz, anında haberdar olmak için bizi sosyal ağlar üzerinden de takip etmeyi unutmayın

#Güncelleme:

Tüm iOS 6 ve 6.1 arası cihazları kapsayacak olan evasi0n untethered jailbreak konusunu artık bu bağlantıdan takip edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir