iOS 6.1 Beta Jailbreak Nasıl Yapılır?

(lütfen yazının sonundaki güncellemeyi okuyun) Bu yazı ile ilgilendiğinize göre ya Apple’ın iOS geliştirici programına dahil bir kullanıcısınız yahut cihazınızın UDID kaydı yapılmış demektir. Çünkü iOS’un beta sürümlerini cihazınıza yükleyip kullanmanız için bu kriterlerden birine sahip olmanız gerekir. Bu küçük hatırlatmayı özellikle bu tip işlemlerle yeni ilgilenenler için yaptıktan sonra gelelim detaylara.

Öncelikle iOS 6.1 beta jailbreak işleminin A5 cihazların öncesi cihazlarda geçerli olduğunu belirtelim. Bir diğer belirteceğimiz husuta iOS 6.1 beta jailbreak‘in tethered olarak yapılabildiği olacaktır ki bu konuda bilgisi olmayan kullanıcılar jailbreak ile alakalı her sorunun yantını iPhone, iPad, iPod touch, ve Apple TV Jailbreak Nasıl Yapılır? konusunda bulabilirler.

iOS 6.1. Jailbreak Nasıl Yapılır

iOS 6.1 beta Jailbreak İşlemleri

Birinci Adım: Redsn0w 0.9.15b3 sürümünü İndirme Sayfası bağlatımızdan indirelim.

İkinci Adım: Cihazınızı bilgisayara bağlayın, DFU moduna alın ve Redsn0w’u çalıştırın.

Üçüncü Adım: Extras > Select IPSW butonlarına basarak bilgisayarınızda yüklü olan iOS 6.0 firmware dosyasını gösterin. Identify işlemi tamamlanınca “Geri” butonu ile ana ekrana dönün.

Dördüncü Adım: Redsn0w ana ekranında Jailbreak butonuna basarak yükleme işlemini bekleyin. Ardından Install Cydia seçeneğini seçerek “Next” butonu ile işleme devam edin.

Beşinci Adım: Jailbreak işlemi kısa bir süre devam edecek ve cihazınız açılacak, kilit ekranındayken cihazınızı kapatın.

Altıncı Adım: Cihazınızı tekrar DFU moduna alın ve RedSn0w’u çalıştırın. Sırasıyla tekrar Extras > Select IPSW kısmına girerek yine iOS 6.0 firmware dosyasını gösterip Identify işlemini bekleyin.

Yedinci Adım: Aynı bölümde “Just Boot” butona tıklayarak işlemin tamamlanmasını bekleyin. Cihazınız açıldıktan sonra ana ekranda ikinci sayfada Cydia’nın yüklenmiş olduğunu görebilirsiniz.

iOS 6.1 yüklü cihazınızı güle güle kullanın.

#Güncelleme 1

iOS 6.1 beta 5 güncellemesi yayınlandı , iOS 6.1 beta 5 jailbreak için de ilgili bağlantıya tıklayabilirsiniz.

#Güncelleme 2:

iOS 6.1 final sürümü yayınlandı, iOS hacker’larının konu ile ilgili son açıklamasını iOS 6.1 untethered jailbreak Pazar günü gelebilir konusundan takip edin. Ayrıca untethered jailbreak yayınlanana kadar iOS 6 untethered jailbreak tüm gelişmeleri [sürekli güncel] konusundan takip edebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

iOS 6.1 Beta Jailbreak Nasıl Yapılır?” için 25 yorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir