iOS 6.0-6.1 jailbreak aracı Evasi0n 1.3 güncellemesi yayınlandı

Apple’ın bugün, sadece iPhone 4S’leri kapsayan iOS 6.1.1 sürüm güncellemesinin yayınlanması ile beraber gözler evad3rs jailbreak ekibine çevrilmişti. Malum, uzun süredir beklenen iOS 6.x untethered jailbreak imkanına henüz yeni kavuşan tüm cihazlar gibi iPhone 4S’ler de bu habere sevinseler mi üzülseler mi bilemediler. Bir tarafta uzun zamandır beklenen untethered jailbreak, diğer tarafta da cihazların iOS 6.1 ile aşırı ısınma, 3G bağlantı sorunları ile Wi-Fi kopmaları gibi önemli hatalarının yeni sürümle gideriliyor oluşu.

Ancak beklenen haber çok erken geldi ve evad3rs ekibinin bir üyesi olan Planetbeing, yazdığı twitter mesajı ile iPhone 4S sahiplerinin gönüllerine adeta su serpti. Planetbeing mesajında, yayınlanan iOS 6.1.1 güncellemesinin mevcut evasi0n jailbreak‘in açıklarını kapatamadığı ve evasi0n jailbreak aracının iPhone 4S iOS 6.1.1 sürümünü de kapsayacak şekilde güncelleneceğini duyurmuştu.

Evasion

İşte yayınlanan evasi0n 1.3 jailbreak aracı güncellemesi bu konuda beklentisi olan iPhone 4S sahiplerini hayli sevindirdi. Hem iOS 6.1 ile beraber gelen sorunlardan kurtulacak hem de untethered jailbreak’in nimetlerinden yararlanmaya devam edebilecekler.

Evasi0n 6.0-6.1 untethered jailbreak aracının güncellenmiş halini indirme sayfası bağlantımızdan evasi0n jailbreak aracı kısmından indirebilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir