Instagram ayda 90 milyon kişi tarafından kullanılıyor

Geçen yıl içinde 1 Milyar dolar fiyatla Facebook tarafından satın alınan popüler fotoğraf sosyal ağ sistemi Instagram bazı ilginç istatistik bilgileri paylaştı. Instagram CEO’su Kevin Systrom tarafından yapılan ve piyasada “Instagram’ın kullanıcı sayısı yarı yarıya düştü” söylentilerine bir cevap niteliğinde açıklaması ilgi çekti.

Kevin Systrom, Instagram’ın ayda 90 milyon kişi tarafından kullanıldığı bilgisi ile başladığı açıklamasında farklı ilginç istatistikleri de açıkladı. İnsanların günde Instagram üzerinden çektikleri ve yayınladıkları fotoğraf sayısının 40 milyon’dan fazla olduğunu, bu fotoğraflara her saniye 8500 beğeni ve 1000 yorum yapıldığını açıkladı.

Instagram

Geçtiğimiz haftalarda açıkladıkları yeni gizlilik politikası ile ilgili olara bir çok kullanıcısını kaybeden ancak sonradan gelen düzeltme ile kaybettikleri kullanıcılarını çoğunu geri kazandıklarını bildiren Kevin Systrom, AllThingsD‘ye yaptığı bu açıklama ile kendileri hakkındaki olumsuz haberleri bir nebze de olsun karşılamak istediği anlaşılıyor.

Systrom, ayrıca genel kullanıcı sayılarının her gün sürekli artışta olduğunu belirterek haklarında çıkan “Instagram kullanıcı sayısının yarısını kaybetti” haberlerinin gerçeği yansıtmadığını dile getiriyor. Ancak bir çok teknoloji haber sitesinde yer aldığına göre Instagram’ın yeni gizlilik politikası ile kaybettiği kullanıcı sayısının 4 milyon olduğu da ayrı bir tartışma konusu durumunda.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir