iH8Sn0w, Sn0wbreeze 2.9.9 güncellemesini yayınladı

iH8Sn0w tarafından geliştirilen Windows işletim sistemlerine uygun jailbreak ve kişiselleştirilmiş iPSW (custom ipsw) hazırlama aracı olan Sn0wbreeze‘in yeni güncellemesini yayınladı. Bir önceki Sn0wbreeze 2.9.8 sürümünün yol açtığı iTunes ve Xcode gibi hataların giderilmesi ile iPhone 4 GSM yapılandırma hatası, Apple TV 2 de yaşanan hata ve evasi0n jailbreak‘in son güncel hali ile Sn0wbreeze 2.9.9 olarak yayınlandı.

Cihazlarını evasi0n iOS 6.0-6.1 untethered jailbreak aracı ile jailbreak yapmanın dışında özellikle cihazlarının baseband (modem firmware) sürümlerini korumak için tercih edebilecekleri bir araç olan Sn0wbreeze A4 diye tanımlanan cihazlar için kullanılabilir.

sn0wbreeze 2-9-9

Sn0wbreeze 2.9.8 ve sonrasında bugün yayınlanan 2.9.9 ile beraber jailbreak aracının geliştirmeleri özetle;

  • 5.2/6.0.x/6.1 untethered jailbreak metodları eklendi
  • iPhone 3GS için iOS 6.1 desteği
  • 6.0.x. Hacktivation sorununun giderilmesi
  • iFaith mod hatasının düzeltilmesi.
  • A5(X)/A6(X) cihaza sahip olanlar için değildir.
  • A5(X)/A6(X) cihaz sahipleri bu sürüm ile jailbreak/hactivation yapamaz yani sim aktivasyonu işlemini gerçekleştirmez. Aktive işlemi için cihazın orjinal sim kartını kullanmalısınız.
  • Windows 8 kullanıcıları için hatalar giderildi.

Yukarıda da belirtildiği gibi sadece A4 cihazların jailbreak işleminde kullanabileceğiniz Sn0wbreeze 2.9.9 bunun dışında kalan  A5(X)/A6(X) işlemciye sahip olanlar evasi0n jailbreak ile cihazlarını jailbreak yapabilir. Sn0wbreeze 2.9.9 sürümünü indirme sayfası bağlantımızdan indirip kullanabilirsiniz.

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir