İddia: iPad Mini Batarya Resmi Ortaya Çıktı

iPad Mini hakkında söylentiler şöyle dursun ciddi bir çok kaynağın ortak görüşüne göre 23 Ekim tarihi Apple’ın iPad mini‘sini duyuracağı tarih olarak açıklanıyor. Tabi bu tür süreçleri yakından takip eden kullanıcıların bildiği üzere yeni ürüne ait sızıntılar tam gaz devam ediyor. Yeni paylaşılan bir iddiaya göre resimde gördüğünüz batarya bir iPad Mini bataryası olarak sunuluyor.

MacRumors’ta paylaşılan iki adet iPad mini bataryasına ait görüntülerle beraber bataryanın gücü 4490 mAh ve A1445 model numarasını içerdiği görülüyor.

iPad Mini Bataryası

3.72 voltta çalıştığı söylenen iPad Mini bataryasının 16.7 Whr’lik br enerji ile çalıştığı belirtiliyor. iPad mini’nin 7.85-inç ekran, ince form faktörü, ve muhtemelen iPhone 5 ile aynı anodize alüminyum özelliğine sahip olması dışında ilk defa rastladığımız hali ile bataryasına ait bilgileri de (eğer doğruysa) almış bulunuyoruz.

Bu konuda en doğru bilgi şüphesiz 23 ekim’de düzenlenecek olan ve davetiyelerinin önümüzdeki hafta gönderileceğini düşündüğümüz Apple etkinliğinde göreceğiz.

iPad Mini Batarya

Mehmet Yazıcı

Joomla içerik yönetim sistemi uzmanı, bugünlerin Wordpress'çisi ve Apple cihazlarına yakın ilgili bir kişilik Google+

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir