iCloud.com’un tasarımı iOS 7’den ilham aldı

Apple iOS 7 ile tasarımsal olarak bir değişimin de sembolü olmaya başladı. Şöyle ki; mobilde başlattığı bu değişimi diğer platformlarıyla desteklemeye başladı. iOS 7 ile gelen renkliliği diğer sistemlere de hem tasarımsal hem de kodlama şeklinde değişiklikler yapıyor. Tasarımlarındaki imza artık Jonny Ive. Diğer platformların da tasarımları bu ismin gücüyle yenilenmeye başladı.

iCloud.com iOS7

iCloud.com’a girip de ne değişiklik var demeyin. Zira zaten iOS 7’nizde gördüğünüz sembol ve ikonları yerleşik biçimde göreceğiniz için bunu deme ihtimaliniz de var. Bu arada iCloud.com’u nasıl ve ne amaçla kullanabiliriz? sorusunda kısa bir açıklama yapalım. iCloud Mail, Kişiler, Takvim, Notlar, Anımsatıcılar ve iPhone’u Bul gibi servislere ulaşabilmenizi sağlıyor. Bazı kullanıcılar da artı olarak beta halindeki Pages, Numbers ve Keynote uygulamalarının bulut tabanlı versiyonlarına erişebiliyor.

Daha önceki Scott Forstall’ın tasarımlarıyla güç alan apple şimdi bu işleri Jonny Ive’a bırakmış durumda. Aslına bakarsanız bu değişiklikler de tam anlamıyla kullanıcıyla buluşmadı. iOS 7’nin tam yayınlanması ve yeni gelen tanıtımların ardından daha da detaylı servisler kullanıcılara sunulmaya başlanacaktır. Tanıtım zamanı olarak şimdilik en beklendik tarih 10 Eylül. Bekleyip göreceğiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir